Forum
 

Jakosz: Mobilizująca trema

Rozmowa z Grzegorzem Jakoszem, kandydatem do gry w Górniku Zabrze.
» Kiedy wyjaśni się sprawa pana przejścia do Górnika?
- Trzyletni kontrakt indywidualny z prezesem Zbigniewem Koźmińskim mam już dogadany. Teraz prezes Górnika musi się jeszcze porozumieć z prezesem Włókniarza Kietrz, Marianem Konopką. 
» Ale ostatni sezon spędził pan w GKS Bełchatów. Mówiło się o was wiosną, że to najlepszy zespół w II lidze. Dlaczego nie udało się mu awansować do l ligi?
- Za dużo punktów straciliśmy na początku sezonu. Po sześciu meczach bez zwycięstwa trenera Jacka Zielińskiego zastąpił Mariusz Kuras, który tchnął w drużynę nowego ducha. Paru punktów w ostatecznym bilansie nam jednak zabrakło. Paradoksalnie, trener Zieliński objął później Górnika Łęczna, którego poprowadził do I ligi.

» Pan jednak stoi przed szansą debiutu w ekstraklasie w barwach Górnika...
- Już rok temu byłem bliski przejścia do Wisły Płock, trenowałem też tydzień z Legią, ale najkorzystniejsza oferta widocznie napłynęła z Bełchatowa. Jestem wychowankiem Unii Racibórz, skąd trafiłem do Kietrza, w którym spędziłem cztery sezony. Z Włókniarzem awansowałem do II ligi, ale też i w 2002 roku spadłem do trzeciej.

» W Górniku rozsypał się zupełnie dotychczasowy blok obronny. Jak pan widzi swoje miejsce w nowej zabrzańskiej defensywie?
- Mogę występować jako boczny, kryjący obrońca i również jako ostatni. Trener Waldemar Fornalik ustawia mnie na lewej stronie w systemie czterech obrońców. To trochę inaczej niż w Bełchatowie, ale już w Kietrzu za czeskiego trenera Petra Żemlika też graliśmy w ten sposób.

» Czuje pan tremę?
- Lekką, bo przecież już trochę w piłkę gram. Poza tym to jest trema mobilizująca. Nie można wyjść na boisko zbyt rozluźnionym, bo to się może źle skończyć.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BlacholRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online