Karwan: Wracam na stare "śmieci"

Rozmowa z Michałem Karwanem, kandydatem do gry w Górniku Zabrze.
» Przez ostatni rok grał pan w Świcie Nowy Dwór. Brał pan też udział w słynnych barażach z Garbarnią. Jak pan ocenia to wszystko co się wokół tego dzieje?
- Mimo wszystko ten sezon to był w mojej karierze krok do przodu. Pod okiem trenerów Pali i Copjaka dużo się nauczyłem, zwłaszcza taktyki. Sama atmosfera baraży o I ligę to też było święto. Przed drugim meczem widziałem, ze w naszej szatni coś się dzieje, ale ja koncentrowałem się na sobie.

» Zanim trafił pan do Świtu trochę czasu spędził pan w śląskich klubach...
- Byłem w szerokiej kadrze GKS Katowice, potem grałem też w III-ligowym Rozwoju. Można więc powiedzieć, że wracam na stare śmieci.

» Jak ocenia pan swoje szansę na grę w obronie Górnika?
- Będę walczył o miejsce na środku obrony z Błażejem Radlerem. Widać, że drużyna budowana jest z głową, a trener Fomalik umiejętnie dobiera zawodników. Jeżeli mi zaufa, to jestem w stanie spełnić jego oczekiwania.

» Kiedy podpisze pan kontrakt z Górnikiem?
- Mój menedżer, Jarosław Kołakowski, prowadzi tę sprawę. Jestem piłkarzem wolnym, bo kontrakt ze Świtem skończył mi się 30 czerwca. Myślę, że jesteśmy blisko porozumienia z Górnikiem. Chciałbym, żeby to był kontrakt 3-letni.

» Często pytają pana o słynnego kuzyna?
- Tak, a ja zawsze podkreślam, że Bartosz jest dla mnie sportowym wzorem. To nieprzeciętny piłkarz, to co osiągnął jest dla mnie pewnym wyznacznikiem. Jesteśmy w stałym kontakcie, Bartek oglądał też mecze z Garbarnią. Dwa tygodnie temu byłem w Berlinie, widziałem, że jest w świetnej formie. Trener i menedżer stawiają na niego.

» Graliście kiedyś razem w jednej drużynie?
- Sześć lat temu trenowaliśmy przez pół roku w GKS.

SYLWETKA
Michał Karwan - ur. 7 lutego 1979 r. Wychowanek Tomasovii Tomaszów Lubelskie inne kluby: GKS Katowice, Rozwój Katowice, LukuIlus Świt Nowy Dwór Maz. Kuzyn reprezentanta Polski Bartosza Karwana. Ma też o dwa lata młodszego brata - Piotra, który wciąż jest piłkarzem Świtu.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BlacholRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online