Sladojević chce zrobić furorę w polskiej ekstraklasie

Ma 19 lat i pochodzi z Banja Luki, miejscowości na północy Bośni i Hercegowiny. Od tygodnia Vladimir Sladojević jest piłkarzem Górnika. W niedzielę zdobył swoją pierwszą bramkę dla zabrzańskiej drużyny w sparingowym meczu z Pasjonatem Dankowice (5:0). W 40 min. mierzący 193 cm napastnik trafił do siatki głową po rzucie rożnym wykonanym przez Jarosława Popielę. 
- Podobało mi się też kilka innych akcji Vlado, potrafi on urwać się rywalowi i sam stworzyć sobie dobrą okazję do strzału na bramkę - chwalił Bośniaka trener Górnika Waldemar Fornalik.

Specjalność: "główki"
Sladojević grę w piłkę zaczynał w klubie Borac Banja Luka, po czym trafił do słynnego Partizana Belgrad, klubu, w którym obecnie występuje Tomasz Rząsa, a trenerem jest Niemiec Lothar Matthaeus. Stamtąd, jako 16-letni chłopak wyjechał do Francji, gdzie rok spędził w Sochaux.

Szybko został zauważony przez wysłanników Brescii, którym spodobał się w meczu reprezentacji juniorów do lat 16 Bośni z Włochami. W ten sposób następne dwa lata spędził we Włoszech. Rosły napastnik co prawda nie zagrał żadnego meczu w Serie A, ale był podporą młodzieżowej drużyny byłego klubu Marka Koźmińskiego. Najwięcej bramek zdobywał - a jakże - po strzałach głową.

- Z Włoch mogłem wrócić do Partizana, ale postanowiłem spróbować swoich sił w polskiej lidze w barwach Górnika, choć wcześniej nigdy nie słyszałem o takim klubie. Kiedyś chciałbym grać w Juventusie Turyn - opowiada Vlado w języku włoskim. Potrafi porozumieć się także po francusku, angielsku i oczywiście po serbsku.

Rodzeństwo bliźniaków
W rodzinnej Banja Luce bywa rzadko - na święta i podczas wakacji. Ma jeszcze 11-letnie rodzeństwo bliźniaków: Aleksandra gra w tenisa, a Aleksander kopie piłkę w Boracu. Być może wkrótce w Zabrzu na 2 miesiące dołączy do niego ojciec, by pomóc mu zaaklimatyzować się nad Wisłą.

Waldemar Fornalik:
Vlado zakończył sezon z drużyną młodzieżową Brescii już w maju i widać u niego zaległości treningowe. Przy obciążeniach jakie mamy na zgrupowaniu w Wiśle trochę więdnie. Musimy z nim indywidualnie popracować. Trudno będzie mu wejść do gry od początku sezonu ale nikt nie oczekiwał, że przebojem wejdzie do drużyny. Szukaliśmy jednak "wysokiego" uzupełnienia dla naszych niskich napastników, Sikory i Gierczaka. Właśnie Vlado, oraz Marcin Kocur i Paweł Buśkiewicz będą rywalizować o miejsce w ataku.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online