Górnik Zabrze od świtu do zmierzchu

Wchodzimy do jadalni. Godzina 8.15. Piłkarze Górnika jedzą grzecznie śniadanie. Wszyscy obecni, nikt nie zaspał. Rozglądamy się wokół. W środkowym rzędzie trenerzy: Waldemar Fornalik i Marek Piotrowicz. Przed nimi Marek Koźmiński. Przy oknie Michał Probierz, Piotr Lech. Obok, nieco schowany za kolegami, Marcin Szulik. Są jeszcze Adrian Sikora, Marcin Chyła, Paweł Pęczak. Pozostałych trudniej rozpoznać. Fornalik uśmiecha się.  
Fornalik pomału rozgryza piłkarzy

- Tak, tak, panowie. Trochę się u nas pozmieniało - rzuca z uśmiechem na dzień dobry.
Faktycznie. Na obozie w Wiśle Fornalik ma do dyspozycji 26 piłkarzy. Ilu nowych? Trener liczy skrupulatnie. Po chwili mówi:
- W sumie mam 16 nowych piłkarzy. O nazwiskach jak Kompała, Lekki, Wiśniewski, Kolasa, Prasnal - mogą już zapomnieć. Teraz muszą się przyzwyczaić do innych nazwisk. Kazimierz Moskal, Rafał Niżnik, Krzysztof Bukalski czy Vladimir Sladojević.
- Wymiana piłkarzy przerosła nasze oczekiwania - mówi trener. - Jest sporo nowych twarzy. Imion i nazwisk już się nauczyłem. Teraz muszę ich rozgryźć, poznać.
Najwięcej zainteresowania budził 19-letni Bośniak, Sladojević (194 cm wzrostu!). Nic dziwnego - w przeszłości grał w Partizanie Belgrad, Sochaux i Brescii.
Jak koledzy porozumiewają się ze Sladojeviciem? Trochę po angielsku, trochę po polsku, trochę na migi.
- Musi się uczyć naszego języka, jak chce tu grać - mówi twardo młody "Koza". - Nie ma "zmiłuj się".
Górnik czeka jeszcze na bramkarza z Jugosławii. Ma dołączyć do drużyny w przyszłym tygodniu. Obcokrajowcy to działka Marka Koźmińskiego. Były reprezentant trenuje z zespołem. Sporo wolnego czasu poświęca na pracę z młodszymi piłkarzami. Przed obiadem lub kolacją uczy ich taktyki. Niedługo najprawdopodobniej stanie się w końcu właścicielem pakietu kontrolnego akcji SSA Górnik Zabrze.
Piłkarze Górnika w Wiśle przebywać będą do soboty. Co tu mogą robić? Rano pobudka i bieganie wokół boiska. Później śniadanie, trening, obiad, trening, masaż i spać. Na rozrywki nie ma czasu i... sił.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online