Całkiem nowy Górnik

Już wkrótce kibiców na stadionie w Zabrzu przy ul. Roosevelta czeka wiele nowych wrażeń. Tak się bowiem złożyło, że po zakończeniu poprzedniego sezonu rozpadł się zupełnie trzon Górnika złożony z piłkarzy, którzy w barwach 14-krotnego mistrza Polski grali wspólnie kilka ładnych lat. Wymieńmy: Adam Kompała, Jacek Wiśniewski, Grzegorz Lekki, Robert Kolasa, Rafał Kaczmarczyk, Tomasz Prasnal... 
Wszyscy byli zawodnikami wyjściowego składu, którzy teraz wybrali grę w innych zespołach. Ze "starego" Górnika pozostał właściwie tylko Michał Probierz - dziś już nie tylko piłkarz, ale i asystent trenera Waldemara Fornalika.

Ta sytuacja zmusiła prezesa zabrzańskiego klubu Zbigniewa Koźmińskiego, wraz z synem Markiem, do poszukiwań godnych następców. Ten proces powoli dobiega końca, bo w drużynie trenuje już grupa piłkarzy, którzy mają stanowić o obliczu zabrzańskiej jedenastki przynajmniej przez najbliższy sezon. I ma być to oblicze wcale nie gorsze od tego dotychczasowego. To zaś zakłada, że piłkarze, którzy już podpisali bądź wkrótce podpiszą kontrakty z Górnikiem wespół z grupą "młodych, zdolnych" będą aspirować do czołowych miejsc w lidze.

Już na pewno koszulkę Górnika przywdzieją Rafał Niżnik i Kazimierz Moskal - byli mistrzowie Polski (pierwszy z ŁKS, drugi z Lechem i Wisłą) mają być fundamentem nowej drużyny. Na drugim biegunie jest utalentowany 19-letni napastnik z Bośni Vladimir Sladojević, który swoją szansę wcześniej czy później też dostanie.

Czy w "dobrej sprawie" wspierać ich będą Krzysztof Bukalski, Jarosław Popiela, Grzegorz Jakosz, Michał Karwan i Paweł Buśkiewicz - dowiemy się zapewne już wkrótce.

Trener Waldemar Fornalik staje więc przed nie lada wyzwaniem - zbudować ze sporej grupy nowych zawodników jedenastkę na miarę oczekiwań swoich, działaczy, samych piłkarzy, a przede wszystkim wiernych kibiców, których Górnik ma nie tylko w Zabrzu, ale w całej Polsce i w wielu zakątkach świata.

"Nowy Górnik" właśnie przebywa w ośrodku Startu w Wiśle pracując na miano, oby, ligowej rewelacji.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online