Kolasa: Po Górniku została nazwa

Dziś kontrakt z II-ligową Cracovią podpisze prawdopodobnie Robert Kolasa. Jest kolejnym piłkarzem, który pożegnał się z Zabrzem. Wcześniej z Górnika odeszli Adam Kompała, Grzegorz Lekki, Jacek Wiśniewski, Mario Andracić i Rafał Kaczmarczyk.
Cracovia pod względem organizacyjnym jest zdecydowanie lepiej poukładana niż Górnik - mówi Robert Kolasa. 
Kolasa nie ukrywa, że działacze Górnika nie podjęli rozmów na temat jego dalszej gry w klubie. Jak mówi, chyba nawet na rękę było im to, że odszedł.
- Nie zależało im abym został - mówi Kolasa. - Prezes mówił, że drzwi do niego są szeroko otwarte. Jednak nigdy nie zaprosił mnie na rozmowę. Ogólnie mówiąc dał mi do zrozumienia, że czas, abym zmienił klimat.
Tym samym, po pięciu latach Kolasa zmienia barwy klubowe. Początkowo mówiło się o Górniku Polkowice. Później o Garbarni Szczakowiance Jaworzno. Ostatecznie dogadał się z Cracovią. Co sprawiło, że podjął rozmowy z zespołem z zaplecza ekstraklasy? Piłkarz mówi wprost, iż wiele klubów, w tym Górnik Zabrze, nie są tak dobrze zorganizowane jak zespół z Krakowa.
- Trenerzy, psycholog, dietetyk - wylicza Kolasa. - Wszyscy są do dyspozycji piłkarza. Tam buduje się zupełnie nowy zespół. Będzie nowe boisko i nowe szatnie.
Poza tym ważne były również kwestie finansowe. Górnik nadal zalega piłkarzowi z wypłatami wszystkich należności. Sam zainteresowany mówi krótko: wiszą mi i to sporo. Jak sporo? Wszystkie wiosenne premie. W sumie zadłużenie sięga ostatnich dwóch lat.
- Nie dostaliśmy pieniędzy obiecanych dwa lata temu za utrzymanie się w I lidze - dodaje. - Poza tym w ostatnim sezonie ścięli nam premie ze względu na ciężką sytuację w klubie. Wiosną nie płacono nam już nawet tego. Górnik organizacyjnie stoi bardzo słabo. Można śmiało powiedzieć, że została po tym klubie tylko nazwa.
Jednak to Górnik występuje w ekstraklasie. Tym samym przejście Kolasy do Cracovii można uznać za sportową degradację.
- Gdybym miał 20 lat to pewnie tak bym na to patrzył - dodaje 30-letni Kolasa. - Wówczas przyjąłbym np. ofertę Garbarni lub Polkowic. W Krakowie są natomiast perspektywy. Być może mój rozbrat z I ligą będzie trwał tylko rok.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]