Do wyboru do koloru...

Piłkarze zabrzańskiego Górnika dziś kończą urlopy. W środę o godzinie 10:00 drużyna ma się stawić na pierwszym treningu. Z informacji wynika, że trener Waldemar Fornalik będzie miał tego dnia do dyspozycji blisko trzydziestu zawodników. - To prawda. Z jednej strony dosyć liczne grono piłkarzy żegna Zabrze. Na pewno nie zagrają już u nas Grzegorz Lekki, Rafał Kaczmarczyk, Robert Kolasa oraz Jacek Wiśniewski. Z drugiej strony chcemy sprawdzić w pierwszym okresie nawet kilkunastu nowych graczy - powiedział Waldemar Fornalik, trener zabrzańskiej jedenastki. Z piłkarzy którym kończą się kontrakty prawdopodobnie zostaną na Roosevelta Michał Probierz i Tomasz Prasnal. Nie wiadomo czy w Górniku nie zostanie Adam Kompała. Pierwszy z nich jeszcze w tym tygodniu ma podpisać nowy kontrakt z Górnikiem. Prasnal był bliski przejścia do Zagłębia Lubin. Pod warunkiem utrzymania "miedziowej" jedenastki w lidze. Tak się nie stało i Prasnal odbył już telefoniczną rozmowę z prezesem Zbigniewem Koźmińskim. - Tomek jest w tej chwili nad morzem. Jesteśmy bliscy dogadania, ale o szczegółach będziemy rozmawiali po jego powrocie do Zabrza.
Adam Kompała wyjechał co prawda z Jackiem Wiśniewskim na testy do Oberhausen, jednak przed wyjazdem rozmawiał z Koźmińskim-seniorem i obie strony nie wykluczyły podpisania nowego kontraktu. Kompała był zainteresowany przejściem do Dospelu Katowice, jednak po rezygnacji prezesa Dziurowicza z usług Jana Żurka temat przestał być aktualny.
Tymczasem lista piłkarzy, którzy będą sprawdzani w Zabrzu jest rzeczywiście długa. Na Roosevelta ma się pojawić Rafał Niżnik, któremu w czerwcu kończy się kontrakt z Brondby Kopenhaga. 29-letni pomocnik ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w drugoligowym Fremie Kopenhaga, a w 1998 roku był z ŁKS Łódź mistrzem Polski. Zimą Niżnik trenował kilka dni z krakowską Wisłą, jednak nie doszło wówczas do podpisania kontraktu.
W środę mają być również sprawdzani Słowak Frantiszek Kundra z drugoligowego Bardejova oraz Davor Tasić, pomocnik rodem z Serbii, który ostatni sezon spędził w Hetmanie Zamość. Trwają rozmowy z Bartłomiejem Jamrozem, na liście potencjalnych zakupów są Mateusz Żytko ze Śląska Wrocław, Kazimierz Moskal, który rozstał się Wisłą Kraków i Paweł Buśkiewicz z warszawskiej Polonii. - Lista jest zdecydowanie dłuższa i trudno dziś powiedzieć ilu piłkarzy z niej trafi do Górnika. Pamiętamy też o naszych licznych wychowankach i ewentualnych transferach z klubów włoskich, które załatwiał Marek Koźmiński - dodaje Waldemar Fornalik.

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]