Wróbel: Wiśle się nie odmawia

Rozmowy w sprawie pozyskania bramkarza Górnika Zabrze Michała Wróbla przez Wisłę trwają. Sam zainteresowany odpoczywa obecnie na urlopie w Zakopanem, ale nie ukrywa, że oferta ,Białej Gwiazdy" to dla niego duże wyróżnienie.
- Wisła należy do tych klubów, którym po prostu się nie odmawia - mówi Michał Wróbel. - To obecnie najlepszy polski klub i to chyba pod każdym względem. Przenosiny do Krakowa byłyby dla mnie ogromnym wyzwaniem. Poczekajmy jednak aż zakończą się niegocjacje, bo na razie jeszcze zawodnikiem mistrza Polski nie jestem. 
- Gdyby jednak do transferu doszło to najprawdopodobniej na początku będzie pan musiał usiąść na ławce rezerwowych. Po rundzie wiosennej pozycja w zespole Adama Piekutowskiego jest pewna.

- Jeśli do tego transferu by doszło to absolutnie nie będę uważał, że coś mi się należy. Zdaję sobie sprawę z tego, że będę musiał solidnie pracować na treningach, żeby zasłużyć na uznanie trenera Kasperczaka. Nawet jednak solidna praca może nie zadecydować o tym, że będę grał w pierwszym składzie. Taki już jednak los bramkarza i nie ma co narzekać.

- Rozmawiał pan już z trenerem Kasperczakiem?

- Jeszcze nie. Na razie byłem na badaniach u doktora Zająca. Lekarz kład nacisk przede wszystkim na moje mięśnie łydki, bo przecież ostatnio miałem z nimi problemy. Na szczęście kłopoty są już za mną i badania przeszedłem pomyślnie. Wracając do trenera Kasperczaka, to trudno się dziwić, że jeszcze ze mną nie rozmawiał skoro transakcja nie została sfinalizowana. Czekam spokojnie na rozwój wypadków.

- Pochodzi pan ze Śląska. Często piłkarze z tego regionu mają problemy z aklimatyzacją w innych częściach Polski. Nie obawia się pan tego?

- Być może coś w tym jest, bo kilka przykładów piłkarzy ze Śląska, którzy mieli problemy w innych klubach by się znalazło. Ja zresztą zawsze grałem na Śląsku. Myślę jednak, że koledzy w Wiśle pomogliby mi na pewno i szybko zaaklimatyzowałbym się w Krakowie. Z Kamilem Kosowskim znam się z Górnika, z Arkiem Głowackim z kadry młodzieżowej. Z pozostałymi pewnie też szybko znalazłbym kontakt. Zresztą Marcin Baszczyński jest przykładem na to, że Ślązak doskonale może odnaleźć się w zespole Wisły. Jeśli więc do Krakowa się przeniosę, to wierzę, że swoją szansę wykorzystam.

źródło: Gazeta KrakowskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]