Wróbel: Do Wisły z zamkniętymi oczami

Radosław Majdan, Jakub Wierzchowski - nazwiska tych bramkarzy pojawiały się w kontekście ewentualnych zakupów Wisły Kraków. Tymczasem w orbicie zainteresowań trenera Henryka Kasperczaka znalazł się Michał Wróbel. Piłkarz Górnika Zabrze być może jesienią stanie między słupkami bramki mistrza Polski.
Co przemawiało za wyborem Wróbla? Młody wiek, bardzo dobre warunki fizyczne, solidna gra w barwach Garbarni i Górnika. To wystarczyło. Teraz 23-letni piłkarz wraz ze swoją narzeczoną - Iloną, odpoczywa w Zakopanem. Czeka na telefon od swego menedżera, Ryszarda Szustera. On negocjuje jego kontrakt z Wisłą.  - Wstępne warunki są już określone - mówi Szuster. - W tej chwili porozumienie muszą osiągnąć Wisła i Górnik. Jeżeli chodzi o kontrakt piłkarza, może być podpisany nawet na cztery lata. Taki preferują działacze Wisły.
Co czeka Wróbla w Wiśle? Na pewno rywalizacja z Adamem Piekutowskim o miejsce w bramce. Sam piłkarz nie ukrywa, że sama oferta z krakowskiego klubu jest dla niego olbrzymią szansą.

- Do Wisły pójdę z zamkniętymi oczami - mówi Michał Wróbel.

- Kiedy jedzie pan do Krakowa?

- Jak tylko dostanę sygnał, że mam przyjechać. Na pewno będę musiał przejść badania. Jednak już to, że Wisła się mną zainteresowała, było olbrzymim zaskoczeniem. Nie tylko dla mnie. Jesienią, gdy grałem w Garbarni Szczakowiance złapałem kontuzję. Długo ją leczyłem. Wiosną w Górniku byłem zmiennikiem Piotrka Lecha i wystąpiłem raptem w trzech meczach. Czułem niedosyt.

- Zimą nie ukrywał pan rozczarowania z powodu powrotu do Górnika. Teraz jest pan chyba usatysfakcjonowany?

- Oczywiście. Garbarnia gra w barażach i mam nadzieję, że utrzyma się w ekstraklasie. Dla mnie jest to ważne z dwóch powodów. Po pierwsze, mam do tego klubu sentyment. Po drugie, jeżeli Garbarnia spadnie, przepadnie mi premia za rundę jesienną. Umowa była tak skonstruowana, że pieniądze zostaną piłkarzom wypłacone tylko w przypadku gdy drużyna utrzyma się I lidze.

- Jaka kwota wchodzi w grę?

- Spora. Jest to równowartość zagranicznego auta... trzyletniego, ale dobrej klasy. Taka forsa w domowym budżecie na pewno się przyda.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]