Górnik chce Moskala

Dziś w Krakowie dojdzie do spotkania trenera mistrzów Polski, Henryka Kasperczaka z prezesem Górnika Zabrze, Zbigniewem Koźmińskim. Tematem rozmowy będzie bliższa współpraca obu klubów na rynku transferowym. - Kto by nas interesował? Na pewno Kazik Moskal, którego doświadczenie bardzo byłoby potrzebne na środku obrony Błażejowi Radlerowi. To tylko jedno nazwisko, ale rozmawiać będziemy również na temat innych piłkarzy. Oczywiście nie ma kwestii transferu Andrzeja Niedzielana do Krakowa, jak podały media.  Andrzej na pewno będzie, zgodnie z podpisaną umową, definitywnie sprzedany do Grodziska - stwierdził prezes Górnika, zdradzając, że na liście "pożądanych" jest 20 nazwisk. - Skoro tak wielu piłkarzy odchodzi, to musimy uzupełnić kadrę "gotowymi" zawodnikami, którzy poradzą sobie w lidze. Myślę, że może pojawić się na Roosevelta nawet 10 nowych graczy - dodał Koźmiński.

Po meczu w Jaworznie piłkarze dostali dwa dni wolnego. W piątek i sobotę zagają dwa mecze pokazowe. W pierwszym z nich rywalami Górnika będą... kibice zabrzańskiej jedenastki. W sobotę Górnik wybiera się do Czerwionki i być może wtedy będzie już wiadomo, czy zostaną w Zabrzu Tomasz Prasnal, Jacek Wiśniewski i Rafał Kaczmarczyk. - Wszyscy mieli czas na przemyślenie sprawy. Rozmawiałem też z ich menedżerami i w piątek oczekuję jednoznacznej odpowiedzi. Musimy wiedzieć, na czym stoimy - uważa prezes Górnika.

Adam Kompała, pytany o ewentualnego nowego pracodawcę, stwierdził krótko: - Rozmowy trwają, wszystko powinno wyjaśnić się jeszcze w tym tygodniu.

Tymczasem najważniejszy problem, czyli przyszłość Górnika, nadal jest wielką niewiadomą. Marek Koźmiński wrócił przedwczoraj z Włoch i czeka na konkretne rozmowy dotyczące przejęcia akcji klubu. Wczoraj miało dojść do podpisania pięcioletniej dzierżawy stadionu przez spółkę. Miało, ale do rozmów nie doszło. Jak udało nam się dowiedzieć, sprawa jest formalnie dograna i powinna (który to już termin?) być wyjaśniona w piątek w godzinach południowych.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]