Sportowa para

Trafił do Górnika Zabrze z Podbeskidzia Bielsko-Biała w zimie bieżącego roku. 23-letni Adrian Sikora, bo o nim mowa, to obecnie jeden z najbardziej utalentowanych napastników w Polsce. Pochodzi z gór, a konkretnie z miejscowości Nierodzim koło Ustronia.
Skromny, dobrze ułożony młody mężczyzna, wie czego chce. Marzy o wielkiej sportowej karierze, dlatego niemal wszystko podporządkował futbolowi. Trenuje z wielkim zapałem. Nie pali, ani nie pije wyskokowych napojów. Nie da się nawet namówić na kufel dobrze schłodzonego piwa. 
W drodze do sportowej sławy wiernym przewodnikiem jest jego dziewczyna Martyna Tumas. Ma dwadzieścia lat. Pochodzi z Górek Wielkich koło Brennej. Poznali się dwa lata temu i od razu przypadli sobie do serca. Martyna studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Chce zostać nauczycielką. Dużo wolnego czasu dla siebie nie mają. Kiedy uda się im wykroić trochę wolnego, Martyna namawia Adriana na przykład na dyskotekę. On wprawdzie nie przepada za takimi rozrywkami, ale czasami daje się namówić na tańce.

- Lubię się pobawić przy dobrej muzyce. Kiedy Adrian nie może ze mną pójść, wtedy pozwala mi wybrać się na dyskotekę z koleżankami - mówi Martyna.

Oboje są w zasadzie domatorami, ale jak się nadarza okazja, to Martyna wyciąga Adriana i razem idą do kina. On lubi horrory, za którymi ona raczej nie przepada, ale co się nie robi dla ukochanej. Martyna kocha góry, bo ma to we krwi, ale jak mówi, woli przebywać nad morzem.

- Co roku jeżdżę z koleżanką do Rogowa koło Kołobrzegu. Tam prowadzimy jazdy konne. Kiedyś startowałam w skokach przez przeszkody. Wyczyn jednak mnie nie interesował, wolę konne przejażdżki dla przyjemności. Namówiłam nawet kiedyś na jazdę Adriana, ale nie bardzo był tym zachwycony - mówi Tumasówna.

Chcieli razem wybrać się w tym roku na wakacje, ale nie uda się im zrealizować tego marzenia. Adrian w czerwcu ma urlop, ale Martyna w tym czasie ma sesję. Potem zaczynają się przygotowania do nowego sezonu.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]