Wola współpracy

Wszystko wskazuje na to, że 32-letni Marek Koźmiński już wkrótce stanie się właścicielem większościowego pakietu akcji (52 proc.) SSA Górnik Zabrze, które ma przejąć od firmy Polind. Pbecny zawodnik zabrzańskiego klubu, wielokrotny reprezentant Polski, swoją decyzję w tak ważnej dla niego życiowej sprawie uzależniał od tego, czy miasto będzie nadal partycypować w utrzymaniu stadionu przy ulicy Roosevelta, który jest jego własnością. Warto wspomnieć, że dotychczasowa umowa dzierżawy wygasa 30 czerwca. Ta kwestia znalazła się w dokumentach podpisanych pomiędzy SSA Górnik a władzami Zabrza o zasadach współdziałania. Otóż wynika z nich, że zainteresowane strony mają w najbliższym czasie zawrzeć porozumienie gwarantujące przedłużeniu dzierżawy stadionu do końca sezonu 2007/2008. Władze gminy podtrzymały także wolę zakończenia remontu obiektu, tak aby spełniał on wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zobowiązując się do takiej współpracy, gmina pragnie mieć wgląd w działalność SSA Górnik. Dlatego poprzez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wskaże swojego kandydata do Rady Nadzorczej Górnika.
- Potwierdziliśmy dalszą wolę współpracy z Górnikiem dla dobra klubu i miasta. Gmina nadal zastanawia się na kupnem, 30 procent akcji Górnika od firmy Polin, ale zależeć to będzie od decyzji Rady Miejskiej - mówi wiceprezydent Zabrza Jerzy Wereta.
- Na razie pod wspomnianym dokumentem podpisałem się jako potencjalny nabywca większościowego pakietu akcji SSA Górnik. Nie jest to bynajmniej z mojej strony żadna asekuracja. Jestem nadal bardzo poważnie zainteresowany przeprowadzeniem tej transakcji. Władze miasta wyraziły wolę współpracy ze mną. Prawnicy gminy muszą teraz określić relacje między nią a Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Trzeba pamiętać też o tym, że miasto chce wykupić 30 procent akcji Polindu w SSA Górnik i w ten sposób stać się współwłaścicielem klubu. Jeżeli te sprawy zostaną pozytywnie załatwione, wówczas dokumenty dokładnie zbadają moi prawnicy i gdy wszystko będzie w porządku, kupię akcje Górnika - zapewnia Marek Koźmiński.
Jak już wspominaliśmy kilkunastu piłkarzom czternastokrotnego mistrza Polski kończą się 30 czerwca kontrakty. Prezes Górnika Zbigniew Koźmiński prowadzi rozmowy z zainteresowanymi. Efekt ich jest na razie taki, że kontrakty przedłużyli: Piotr Lech i Błażej Radler. Dwaj inni zawodnicy Tomasz Prasnal i Jacek Wiśniewski mają kilka dni na zastanowienie się nad swoją przyszłością. W kadrze Górnika szykują się spore zmiany.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]