Marek Koźmiński właścicielem Górnika!

Marek Koźmiński podpisze w czwartek umowę z firmą "Polind", na mocy której zostanie właścicielem 52 procent akcji Górnika Zabrze SSA - poinformował wiceprzewodniczący rady nadzorczej klubu Andrzej Mierzwa.
34 procent akcji Górnika kupi natomiast miasto, które jest także właścicielem stadionu MOSiR-u, na którym zabrzanie rozgrywają swoje ligowe spotkania. 

Rozmowy w sprawie tej transakcji trwały dość długo, gdyż były reprezentant Polski postawił warunek zapewnienia przez najbliższe pięć lat "stabilnej sytuacji obiektu sportowego".

Nieoficjalnie wiadomo, że "Polind" zarobi na całej operacji trzy razy tyle, ile "włożył" w interes, kupując niegdyś klub od Płoskonia za milion 160 tysięcy złotych.

Koźmiński, który w przyszłym tygodniu na specjalnej konferencji prasowej ogłosi swoje plany dotyczące klubu, zapłacił obecnie za jedną akcję kwotę około 300-350 PLN.

32-letni Koźmiński, syn obecnego prezesa Górnika Zbigniewa, grał przez 11 lat w lidze włoskiej, a do zabrzańskiego klubu trafił przed rundą wiosenną z greckiego PAOK Saloniki.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]