Kompała będzie grzał ławę

Piłkarze i działacze Górnika ze spokojem obserwują nerwowe ruchy w lidze. Walka o mistrzostwo i europejskie puchary jest poza ich zasięgiem. Nie grozi im także spadek czy ewentualne baraże. Tym samym trener Waldemar Fornalik ma okazję sprawdzić w boju młodych zawodników. To sprawiło, że w meczu w Warszawie z Polonią, Grzegorz Lekki i Adam Kompała na boisku pojawili się w końcówce spotkania. 
Czy dziś w potyczce z Wisłą Płock, który w Zabrzu rozpocznie się o godz. 19.00 będzie podobnie?
- Wiem, że piłkarzom tym kończą się kontrakty - mówi trener Waldemar Fornalik. - Muszę dawać szansę młodym piłkarzom, którzy w przyszłym sezonie ich zastąpią.

Kompała, były król strzelców naszej ekstraklasy, jest tym nieco rozczarowany. Jak twierdzi, został odsunięty na boczny tor. Nie zamierza jednak komentować posunięć szkoleniowca. O tym kto gra decyduje przecież trener.

- Zdaję sobie sprawę, że skoro w czerwcu chcę odejść z Górnika to teraz będę grał już tylko ogony - mówi piłkarz. - Ławka rezerwowych jest przecież dla wszystkich. Ja też mogę na niej siedzieć.

O pomocnika Górnika stara się Dospel Katowice. Kompała wyląduje tam najprawdopodobniej w czerwcu. Na razie nie było oficjalnej propozycji. Jednak trener Dospelu, Jan Żurek dzwonił już do piłkarza i zapewniał, że w tej sprawie skontaktuje się z nim prezes Katowic, Piotr Dziurowicz. Na razie jednak Dziurowicz nie telefonował do Kompały. Górnika opuści także Grzegorz Lekki. Obrońca zabrzańskiej drużyny jest już jednak po słowie z niemieckim II-ligowym klubem z Burghausen.

- Nic nie zostało jeszcze podpisane - zapewnia Lekki. - Jednak nie ukrywam, że wyjazd do Niemiec jest prawdopodobny. Mieszka tam prawie moja cała rodzina. Byłoby mi łatwiej się tam zaaklimatyzować. Poza tym mam już swoje lata i muszę myśleć o zabezpieczeniu swojej przyszłości.

Piłkarze nie ukrywają, że Górnik zalega im z wypłatami.

- Może dla kogoś nie są to duże pieniądze, ale dla mnie jest to znaczna kwota - dodaje Kompała. - Zresztą na ten temat, nie chcę się już wypowiadać. Po co się denerwować.

Aby uspokoić nerwy, Kompała dość często wybiera się na wędkowanie. Jednak, jak twierdzi, pogoda ostatnio nie dopisuje i wędkę na razie musiał odstawić na bok.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]