Zasłużeni odstawieni

Prezes nie chce rozmawiać z zawodnikami, którzy domagają się pieniędzy od Górnika.
Górnik Zabrze wywalczył w sobotę punkt na Konwiktorskiej i trener Waldemar Fornalik mógł powiedzieć, że stolica tej wiosny jest dla niego i piłkarzy bardzo szczęśliwa. Był już remis na stadionie Legii, a teraz Ślązacy zapisali kolejną cenną zdobycz. Tym cenniejszą, ze grali w mocno przemeblowanym składzie. Z powodu kontuzji pauzował Jacek Wiśniewski, a na ławie - decyzją szkoleniowca - usiedli Adam Kompała i Grzegorz Lekki. Wiadomo, że ta dwójka nie przedłuży kontraktów z Górnikiem, więc trener sprawdza innych graczy.
Wcale nie powiedziałem, że nie chcę grać w Zabrzu. Emocjonalnie jestem związany z tym klubem, ale prezes Zbigniew Koźmiński nie chce ze mną rozmawiać - mówi Kompała, który już dawno zapowiedział że usiądzie do stołu z działaczami wtedy, gdy zostaną uregulowane zaległości finansowe. - Dodam że prezes w ogóle nie rozmawia z radą drużyny, w której skład wchodzą, oprócz mnie, Grzegorz Lekki, Robert Kolasa i Michał Probierz. Gramy w Górniku najdłużej i zaległości wobec nas są największe.
Wydaje się, że były król strzelców ekstraklasy odejdzie z Roosevelta. Generalnie atmosfera wokół wymienionej przez Kompałę czwórki nie jest najlepsza, bo to właśnie oni coraz głośniej mówią o tym, że nie wszystko w klubie jest poukładane jak należy. Władze spółki, z Andrzejem Daszkiem na czele, nie znalazły nocnego sponsora, więc jedynym logicznym wyjściem wydaje się wykupienie znacznego pakietu akcji przez Marka Koźmińskiego.
Nie wiadomo jednak kiedy do tego dojdzie, wszak o swoje dopomina się były prezes Stanisław Płoskoń, który wyjaśnia że otrzymał dopiero 17 procent kwoty, jaka należała mu się ze sprzedaży akcji. Płoskoń domaga się też pieniędzy, jakie wyłożył na kupno Andrzeja Bledzewskiego, Piotra Gierczaka i Tomasza Sobczaka. Nie jest tajemnicą, że były sternik klubu nie darzy sympatią obecnego prezesa.

źródło: Tempo
nadesłał: TigerRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]