Turecki klub chce złożyć skargę na Górnika do FIFA ()

Turecki Konyaspor zapowiada skargę do FIFA. Chodzi o zamieszanie z transferem Jesusa Jimeneza.
W ostatnim czasie w klubie z Zabrza panuje spore zamieszanie. Tydzień temu z funkcji prezesa odwołany został Dariusz Czernik. Były już prezes górniczego klubu, który swoją funkcję piastował od stycznia 2020 roku, zapłacił cenę za słabe wyniki Górnika na początku tego sezonu.
Teraz jest kolejne zamieszanie. W końcówce letniego okienka transferowego Górnika miał/ma opuścić Jesus Jimenez. Od czasu pojawienia się w klubie z Zabrza trzy lata temu, jeden z liderów zespołu, a w ostatnim czasie – po odejściu Igora Angulo – najlepszy strzelec. Poprzedni sezon „Hessi” skończył z 12 bramkami na koncie. W bieżących rozgrywkach już strzelił trzy gole. Trafiał w spotkaniach z Lechem, Stalą i Jagiellonią.
Już rok temu mówiło się, że może trafić do jednego z dwóch wielkich ukraińskich klubów, w grę wchodziło Dynamo Kijów i Szachtar Donieck. Ostatecznie Ukraińcy złożyli marne propozycje finansowe i z transferu nic nie wyszło. W końcówce poprzedniego sezonu spekulowano z kolei, że Jimenez może trafić do szukającego wzmocnień Lecha, ale ponad medialne doniesienia niewiele się wydarzyło.
Z tureckim Konyasporem, który po trzech kolejkach tureckiej Super Ligi jest w czołówce, mając na swoim koncie 7 punktów, sprawa jest/była inna. Doszło do złożenia oferty, wszystko było już praktycznie wynegocjowane, a teraz nastąpił zwrot. Na transferze swojego najlepszego strzelca i piłkarza „górnicy” mieli zarobić ok. 0,5 miliona euro. Byłyby pieniądze, ale nie byłoby czołowego gracza. Przeciwni odejściu byli i kibice i prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik.
Turcy są z tego powodu wściekli. Portal haberdairesi.com donosi, że Konyaspor przygotowuje się do złożenia skargi do FIFA. „Zwraca się uwagę, że zarząd klubu będzie skarżył Górnika Zabrze za nie wypełnienie swoich obowiązków w umowie o transfer. Kierownictwo Konyasporu uzgodniło wszystkie warunki do odejścia piłkarza, przygotowało do podpisania oficjalny dokument, ale polski klub wycofał się z wszystkiego ze względu na presję ze strony swoich kibiców” – piszą Turcy.
Jak faktycznie zakończy się cała sprawa pokażą najbliższe godziny, bo letnie okienko transferowe kończy się nad Bosforem w środę 8 września. Czasu na ewentualne dopięcie sprawy nie brakuje.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]