Martin Chudy odejdzie z Górnika? ()

W najbliższych dniach wyjaśni się przyszłość bramkarza Górnika, Martina Chudego. Z końcem czerwca słowackiemu bramkarzowi kończy się kontrakt z zabrzańskim klubem i nie wiadomo, czy będzie przedłużony. Dlaczego? 32-letni bramkarz ma zagraniczne oferty. To propozycje gry w Grecji, Turcji czy Izraela. Chodzi o kluby, które walczą jeszcze w barażach. Chudy, który w końcówce poprzedniego sezonu został też kapitanem górniczej jedenastki - po raz pierwszy w swojej seniorskiej karierze, nie wyklucza jednak do końca gry w Zabrzu.
- Górnika i polską Ekstraklasę oceniam wysoko i byłbym zadowolony, gdybym przez kolejne lata miał grać na tym poziomie. Jeżeli się zdecyduję że zostanę w Górniku, to na kilka lat. Potem nie będę już w takim dobrym wieku jak teraz - tłumaczy Słowak. W Zabrzu są świadomi, że Chudy może teraz podpisać swój kontrakt życia, który jego i jego rodzinę ustawi na kilka lat.
- Rozmawiamy z Martinem i jest zainteresowany tym, żeby dalej grać u nas. Skończył mu się kontrakt, a wiadomo, jest w takim wieku, że wie, czy podpisze jeszcze jedną bardzo dobrą umowę. Prosił nas o czas do końca maja, bo jego menedżer mówi mu, że ma dla niego dwie czy trzy bardzo dobre oferty zagraniczne, które są go w stanie ustawić na kilka lat. Rozumiemy to. Nie wyklucza jednak, że jak te rozmowy nie będą sfinalizowane, to Górnik jest dla niego numerem jeden do sfinalizowania kontraktu. Szanujemy to, w ciągu tygodnia jego sprawy powinny się wyklarować i zobaczymy, jak będzie. Nie przesądzałbym jeszcze, że się rozstaniemy - tłumaczy prezes górniczego klubu Dariusz Czernik

źródło: sport.interia.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]