Paweł Bochniewicz odchodzi z Górnika ()

Choć nie ma jeszcze potwierdzenia, to wszystko wydaje się przesądzone, Paweł Bochniewicz nie zagra już w Górniku.
Holenderskie media informują, że 24-letni obrońca w tym tygodniu zostanie zaprezentowany kibicom SC Heerenveen. W najbliższy weekend zamiast meczu z Lechią to zagra w starciu z Willem II Tilburg.
Na transferze swojego piłkarza Górnik sporo zarobi. Mówi się o kwocie 1,4 mln euro. Straci jednak lidera swojej linii defensywnej, a jak wygląda gra bez podstawowych obrońców, pokazał niedzielny kontrolny mecz z SC Freiburg, który lider ekstraklasy przegrał wysoko, bo 1:4. Pod nieobecność powołanych na mecze reprezentacji obrońców górniczej jedenastki, oprócz „Bochena” byli to Słoweniec Erik Janża oraz dwójka młodzieżowców: Przemysław Wiśniewski i Adrian Gryszkiewicz, w tyłach na stadionie we Fryburgu grali Krzysztof Kubica – Michał Koj – Aleksander Paluszek.
Ewentualnym zastępcą Bochniewicza byłby z pewnością mający największe doświadczenie z tej trójki Koj, który od dłuższego czasu dobija się do podstawowej jedenastki. Co do Bochniewicza, to jego bilans w Zabrzu zamknie się na liczbie 83 ligowych gier i czterech golach, po jednym strzelanym w każdym sezonie. Górnik zarobi, ale straci ważne ogniwo. Być może jednak ta wyrwa na środku obrony będzie jeszcze uzupełniona przez nowego zawodnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online