Pomeczowe wypowiedzi trenerów ()

Marcin Brosz (trener Górnika): - Mamy pretensje do siebie, że poza pierwszą sytuacją Igora Angulo zaraz na początku spotkania nie wywieraliśmy takiej presji, jaką planowaliśmy. To nie była piłka, jaką chcieliśmy dzisiaj pokazać. Szkoda, że strzeliliśmy kontaktowego gola wcześniej. Byłaby większa szansa na korzystny rezultat. Jeśli chodzi o Piotrka Krawczyka w podstawowej jedenastce, to on by zadebiutował w podstawowej jedenastce we wcześniejszej fazie sezonu, ale uniemożliwiły mu to m.in. sprawy zdrowotne. Przygotowując się do każdego spotkania mamy określony pomysł na grę i szukamy zawodników, dających szansę go zrealizować, stąd jego obecność na boisku. W przerwie musieliśmy jednak coś zmienić, stąd wejście Łukasza Wolsztyńskiego. Dał dobrą zmianę. Wygrywamy jako zespół i przegrywamy jako zespół, stąd nie chcę krytykować publicznie piłkarzy czy wystawiać indywidualnych ocen, także przy sytuacjach, które zakończyły się przez nas utratą gola.

Vitezslav Lavička (trener Śląska): - Chcieliśmy potwierdzić wartość punktu zdobytego w Szczecinie zwycięstwem w meczu z Górnikiem. To się udało i jestem szczęśliwy. Początek był w naszym wykonaniu nerwowy, bo Igor Angulo był sam na sam z bramkarzem, ale zaraz potem strzeliliśmy dwa gole. Rozegraliśmy dwie różne połowy. W tej pierwszej było ze strony moich zawodników więcej aktywności. Śląsk był niebezpieczny w ataku, były sytuacje na podwyższenie wyniku. Po zmianie stron tego zabrakło, choć trzeba oddać przeciwnikowi, że zrobił w przerwie dobre zmiany. Nasi chłopcy zostali zmuszeni do wykonania dużej pracy z tyłu i nie byli już tak groźni, jak przed przerwą. Trochę zabrakło utrzymania się przy piłce. Słowa uznania dla kibiców, którzy nas świetnie wspierali w tak ważnym spotkaniu. Przed nami trochę „angielski tydzień”, bo mamy wyjazd do Lubina, Koronę w domu, a potem mecz w Białymstoku. Wyniki fitness pokazują jednak, że nasi zawodnicy są dobrze przygotowani do takich wyzwań. Są też piłkarze, którzy wciąż czekają na swoją szansę, a są gotowi do gry.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]