Igor Angulo walczy o drugi tytuł króla strzelców PKO Ekstraklasy ()

- Najważniejsza jest drużyna, indywidualne trofea zdobywa się przy okazji – mówi Igor Angulo, snajper Górnika Zabrze. Hiszpan walczy o drugi tytuł króla strzelców PKO Ekstraklasy.
W poprzednim sezonie Igor Angulo zdobył 24 bramki i został najlepszym strzelcem ekstraklasy. W obecnych rozgrywkach powoli się rozkręcał, ale ma już 10 goli. W klasyfikacji najlepszych strzelców prowadzi Jarosław Niezgoda – 14 trafień, on już jednak nie poprawi dorobku, bo przeszedł do amerykańskiego Portland Timbers. Drugi jest Christian Gytkjaer z Lecha, który ma tylko o dwa gole więcej od Hiszpana. Czy Duńczyk będzie najgroźniejszym konkurentem w walce o koronę? – Wcale o tym nie myślę. Celem jest dobro drużyny, a indywidualne trofea zdobywa się przy okazji – odpowiada doświadczony napastnik.
W czołówce strzelców są wiekowi gracze, podobnie było w poprzednich kilku sezonach. W 2018 roku Carlitos, który zdobył najwięcej bramek, miał 28 lat, w 2017 roku Marcin Robak – 35, Marco Paixao 33 lata (wygrali ex aequo), a w 2016 roku Nemanja Nikolić 29. Czy ekstraklasa to dobra liga dla starych napastników? – Nie, to po prostu rozgrywki dla dobrych piłkarzy bez względu na wiek – zaznacza Angulo, który w barwach Górnika w oficjalnych meczach zdobył 82 bramki. Chociaż niektórzy statystycy twierdzą, że ma o gola mniej, bo nie zaliczają mu jednego z trafień z lipca 2017 roku ze spotkania z Wisłą Kraków (3:2). – Strzeliłem wtedy hat tricka – zaznacza piłkarz.
W klasyfikacji topowych strzelców wszech czasów zabrzańskiego klubu Angulo zajmuje 8. miejsce (razem z Jerzym Musiałkiem). – Czuję się wyróżniony, będąc częścią wielkiej historii Górnika – deklaruje Hiszpan. Jego dorobek byłby bardziej okazały, ale w tym sezonie na cztery rzuty karne wykorzystał dwa. – Zmarnowany karny to w piłce normalna rzecz, w miniony weekend w ekstraklasie poza mną jeszcze trzech piłkarzy nie trafiło do siatki. Teraz więcej czasu poświęcam na trenowanie karnych i cieszy mnie to, że trener oraz koledzy z drużyny w tej kwestii nadal mi ufają – kończy Angulo.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]