Klub z Izraela chciał Jesusa Jimeneza ()

Dawno w Zabrzu nie było takiego okna transferowego. – Turecka Adana chciała wykupić Igora Angulo, a inne kluby naszych czterech podstawowych obrońców – przyznaje Artur Płatek, który jest doradcą zarządu i dba przede wszystkim o transfery. Po Pawła Bochniewicza zgłosił się Real Saragossa, Przemysława Wiśniewskiego Slavia Praga, Borisa Sekulicia Chicago Fire, a Erika Janžę Den Haag. 
Mimo tylu ofert nikt ze wspomnianych graczy nie odszedł. Władze klubu wyraźnie zaznaczyły, że ważniejsze jest utrzymanie kadry i ligi niż pieniądze zarobione na sprzedaży. W zimowym oknie Górnik nie puści także Jesusa Jimeneza, który jesienią strzelił osiem goli. – Skontaktował się z nami klub z Izraela, ale Hiszpan zostaje w Górniku. Mamy z nim ważny długi kontrakt (do 30.06.2021 – przyp. red.) i określone plany. Nie podjęliśmy nawet rozmów, bo suma, którą zaproponowano, nie była korzystna. Nasi piłkarze cieszą się dużą popularnością, to świadczy o tym, że ta drużyna ma potencjał – przekonuje Płatek.
Zimą zabrzanie pozyskali tylko dwóch piłkarzy: środkowego pomocnika Romana Prochazkę oraz skrzydłowego Erika Jirkę.
– Dwa życzenia, które miał trener Marcin Brosz, zostały spełnione, bo w środku pola i na prawej pomocy istniały największe braki. Czas pokaże, czy Prochazka będzie się wyróżniał. Kiedy przychodził Walerian Gwilia, pytano: „Kto to jest? Skąd my go wzięliśmy?”. No i został gwiazdą ligi – twierdzi Płatek.
Co z innymi wzmocnieniami? – Stale otrzymujemy oferty, wśród których znajdują się ciekawe nazwiska, obserwujemy też innych zawodników. Obecnie mamy zbyt szeroką kadrę, ale jeśli ktoś odejdzie, wtedy możliwe jest uzupełnienie. Pracujemy też nad transferami w letnim oknie – przyznaje Płatek
Zaskakujące jest to, że Górnik wciąż nie sprowadził napastnika. Igor Angulo nie ma konkurencji, a latem odejdzie.
– Na obozie na Cyprze zauważyłem, że Piotr Krawczyk jest w bardzo dobrej dyspozycji. W ostatnich meczach sparingowych świetnie prezentował się Łukasz Wolsztyński. Wiadomo, że to ofensywny pomocnik, ale też wzmacnia siłę ognia. Mamy na oku kilku napastników, którzy mogą do nas w przyszłości dołączyć – twierdzi Płatek.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online