Igor Angulo: Latem odejdę z Górnika ()

- Bardzo chciałem zostać w Zabrzu, ale inne kluby proponują mi o wiele lepsze warunki. Odejście z Górnika to dla mnie bardzo bolesna decyzja - mówi napastnik Górnika Zabrze, Igor Angulo. 

» Zależało panu na dwuletniej umowie i w poprzednim tygodniu otrzymał pan taką propozycję. Czy zostanie pan na kolejne sezony w Górniku?

Igor Agulo, napastnik Górnika Zabrze: Warunki, jakie mi zaproponowano, są bardzo odległe od chociażby oferty tureckiej. Zostanę w Górniku do czerwca, a później niestety będę musiał rozstać się z klubem. To dla mnie bardzo trudna decyzja, ale czasami w życiu trzeba podejmować takie wybory. Mogłem pójść na kompromis, stracić trochę finansowo, aby zostać, ale nie mogę sobie pozwolić na większe ustępstwa. Zawsze najważniejsze jest dla mnie dobro mojej rodziny.

» Czyli nie będzie już kolejnych rozmów z działaczami Górnika?

- Dariusz Czernik (członek zarządu, klub ma wakat na stanowisku prezesa – przyp. red.) i Artur Płatek wiedzą, jakie są moje warunki. Nie sądzę, aby doszło do kolejnego spotkania w kwestii kontraktu. Przekazali mi, że ostatnia propozycja jest najlepsza, jaką mogli mi złożyć. Zatem wszystko jasne.

» Jest pan rozczarowany tym, że Górnik nie zaproponował panu lepszej oferty?

- Zasmuciło mnie to, a nie rozczarowało. Chciałem kolejne lata spędzić w Zabrzu, ale doskonale rozumiem, że piłka nożna to biznes. Klub musi dbać o kwestie finansowe i z rozwagą podchodzić do tego, w jaki sposób inwestuje pieniądze.

» Adana Demirspor chce pana wykupić. W zabrzańskim klubie twierdzą jednak, że Turcy proponują za pana niskie stawki.

- Adana chce mnie pozyskać już w trzecim oknie transferowym i Górnik za każdym razem odrzuca jej propozycje. Zatem to oczywiste, że dla klubu to wciąż zbyt niska oferta.

» Czy istnieje możliwość, że odejdzie pan jeszcze tej zimy?

- Jest takie powiedzenie, że w piłce wszystko jest możliwe, ale na 99 procent zostanę w Górniku do czerwca.

» Rozumiem, że później przeniesie się pan do Adany, która występuje na drugim poziomie tureckich rozgrywek.

- Rozmawiam z jej działaczami na temat dwuletniego kontraktu, który obowiązywałby od lata. Zależy mi na tym, aby moja przyszłość wyklarowała się już w tym miesiącu i mógłbym skupić się w spokoju na grze. Problem w tym, że Turcy chcieliby mnie w drużynie już teraz. Może być też tak, że zimą sprowadzą innego napastnika i wtedy wszystko się zmieni. Dlatego jestem otwarty także na propozycje z innych klubów.

» Sporo pan ich otrzymał?

- Kilka i każda z nich jest o wiele lepsza od oferty, którą dostałem z Górnika. Jestem w kontakcie z paroma klubami, ale w tej chwili nie mam jeszcze tych propozycji przelanych na papier. Rozmawiam oczywiście z każdym o dwuletnim kontrakcie.

» Także z klubami ekstraklasy?

- Nie mogę zdradzić nazw, jedynie dodam, że dzwonili do mnie również przedstawiciele ekstraklasy i dopytywali, jaka jest obecnie moja sytuacja.

» Czeka pana ostatnia runda w Górniku. Na pewno będzie wyjątkowa, bo bardzo mocno zżył się pan z klubem, kibicami.

- Fani Górnika są wspaniali i najbliższe miesiące będą dla mnie specjalne, będę wciąż chciał cieszyć się grą w piłkę, jak wcześniej.

» Trudno sobie wyobrazić Górnika bez Angulo.

- Przypuszczam, że działacze mają już na oku mojego następcę, bo w przeciwnym razie przedłużyliby kontrakt ze mną. Kocham ten klub i mam nadzieję, że nie będzie miał w przyszłości problemów.

» Nieoficjalnie mówiło się, że w Górniku był także plan, aby zagospodarować pana po zakończeniu kariery, jako między innymi skauta na rynek hiszpański. Czy były w tej kwestii prowadzone rozmowy?

- Nic nie wiem na ten temat, to plotka. Poza tym czuję się świetnie fizycznie, lepiej niż w przeszłości i ostatnia rzecz, o jakiej myślę, to sportowa emerytura.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]