Rafał Kurzawa może wrócić do Górnika ()

Już latem Rafał Kurzawa był bliski powrotu do Górnika Zabrze, ale sprawa rozbiła się o pieniądze. Teraz zabrzanie wymyślili, jak sfinansować wysokie zarobki pomocnika.
Rafał Kurzawa ostatni mecz rozegrał 25 sierpnia 2019 roku i to zaledwie w rezerwie francuskiego Amiens SC. Polski lewy pomocnik nie ma żadnych szans na grę w Ligue 1 i jeżeli nie chce spisać sezonu na straty, to musi skorzystać z zimowego okna transferowego. 
"Fakt" informuje, że Górnik pracuje nad sprowadzeniem swojego byłego zawodnika. Już latem ubiegłego roku niewiele brakowało, by 26-latek wrócił. Problemem jednak były zarobki. Amiens było gotowe go wypożyczyć, ale pod warunkiem, że zabrzanie pokryją połowę jego apanaży. Te wynoszą 40 tys. euro miesięczne.
Górnika nadal nie stać, by płacić mu 20 tys. euro. Pojawił się jednak sponsor, który jest gotowy finansować połowę tej kwoty. Szanse na wypożyczenie zatem wzrosły.
Dziś sytuacja jest taka, że Kurzawa potrzebuje Górnika, a Górnik Kurzawę. Lewy pomocnik musi zacząć regularnie grać, a zabrzan wiosną czeka walka o utrzymanie, bo na razie zajmują 12. miejsce w Ekstraklasie.

źródło: Sportowe Fakty / FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online