Czekają na nowe umowy ()

Igor Angulo i Szymon Matuszek wciąż nie otrzymali propozycji przedłużenia kontraktów w Górniku. Król strzelców poprzedniego sezonu w obecnych rozgrywkach nie błyszczy. Na półmetku sezonu regularnego ma cztery gole. To jednak symbol Górnika ostatnich lat i piłkarz, w którego mocno wierzy trener Marcin Brosz.
– Jeszcze pokaże w tym roku, co potrafi. Jest w bardzo dobrej formie fizycznej, o czym świadczy to, że podczas meczów pracuje czasami za dwóch – przekonuje szkoleniowiec. Mimo to działacze Górnika nadal nie rozmawiają z Hiszpanem w sprawie przedłużenia umowy. Obecna wygasa 30 czerwca 2020 roku. Angulo, który w styczniu skończy 36 lat, jest tym zniecierpliwiony. – Niedawno rozmawiałem z działaczami, ale wciąż nie otrzymałem nowej oferty. Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni – mówi. – Kontaktują się ze mną przedstawiciele innych klubów, tak było również w ostatnim letnim oknie transferowym oraz wcześniej zimą i w Górniku o tym wiedzą. Nie mogę jednak zdradzić nazw klubów – dodaje snajper z Hiszpanii, który zadomowił się w Zabrzu i chciałby spędzić w Polsce dłuższy czas. Obecnie to jedyny napastnik w kadrze Górnika, bo Piotr Krawczyk złamał rękę i musi pauzować do końca roku, a Łukasz Wolsztyński i Kamil Zapolnik grają jako pomocnicy.
Śląski klub nie prowadzi także negocjacji z 30-letnim Szymonem Matuszkiem, który ma ważną umowę również do czerwca przyszłego roku, a w rundzie jesiennej jest jednym z najlepszych graczy Górnika. Zawodnik, który od trzech lat związany jest z "Trójkolorowymi", wygrał rywalizację o miejsce w składzie, chociaż początkowo w drugiej linii mieli dominować obcokrajowcy: Serb Filip Bainović i Gambijczyk Alasana Manneh. Defensywny pomocnik strzelił dwa gole, a na boisku się nie oszczędza (w meczu z Cracovią 1:1 w jednym ze starć dostał łokciem w głowę, pozostała mu blizna na czole). – Działacze nie rozmawiali ze mną w sprawie przyszłości, ale cierpliwie czekam. Poprzednio, kiedy podpisałem przedłużenie umowy w Górniku, też skontaktowano się ze mną dosyć późno, bo w grudniu – zaznacza Matuszek.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online