Szymon Matuszek z pamiątką na całe życie ()

- Pozostała mi pamiątka na całe życie, mam dużą bliznę na czole – mówi Szymon Matuszek. Chociaż od meczu Górnika z Cracovią (1:1) minął już ponad tydzień, pomocnik zabrzańskiej drużyny wciąż odczuwa skutki urazu, którego doznał w doliczonym czasie gry. W Krakowie defensywny pomocnik strzelił gola głową, ale pod koniec spotkania ucierpiał. Jeden z rywali uderzył go łokciem. 
– O tej bramce i meczu nie zapomnę, bo mam sześciocentymetrową bliznę na czole, ale piłka to nie balet. Było podejrzenie wstrząsu mózgu. Miałem później wymioty, traciłem orientację. Nałożono mi w sumie dziewięć szwów. W ostatnich dniach źle spałem, czułem ból, bo rana jest dosyć głęboka – mówi Szymon Matuszek, który codziennie musi zdawać relacje lekarzowi klubowemu Górnika Zbigniewowi Kwiatkowskiemu.
– Ćwiczę z zespołem, ale nie mogę odbijać piłki głową ani walczyć w powietrzu. Jestem w stałym kontakcie z lekarzem, przekazuję mu, jak się czuję, jaką mam temperaturę. To bolesny uraz, ale na pewno leczenie potrwa krócej, niż gdybym doznał kontuzji mięśniowej – pociesza się Matuszek. Najbliższe spotkanie ligowe zabrzanie rozegrają 20 października, kiedy podejmować będą ŁKS.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]