Kontuzja Pawła Bochniewicza ()

Jeden z najlepszych graczy zabrzan Paweł Bochniewicz ma pauzować przynajmniej kilka tygodni. Sobotni mecz z Lechem (1:3) był bardzo pechowy dla 23-letniego stopera. Najpierw zobaczył (za faul) czwartą żółtą kartkę w sezonie, a pod koniec spotkania doznał kontuzji.
Fizjoterapeuta Bartłomiej Spałek musiał pomóc mu zejść z boiska. Bochniewicz przechodzi obecnie badania, pierwsze diagnozy wskazują na kontuzję stawu skokowego i szacuje się, że jego przerwa w treningach potrwa od trzech do pięciu tygodni. To bardzo zła informacja dla trenera Marcina Brosza. W rundzie jesiennej stoper zabrzan był jednym z najlepszych piłkarzy drużyny, miał spory udział w tym, że górnicy tracili mało bramek.
Zabrzanie mają szeroką kadrę, ale ubogo to wygląda jeśli chodzi o nominalnych środkowych obrońców. Latem odszedł Dani Suarez (do greckiego Asteras Tripolis), sprowadzono zdolnego Aleksandra Paluszka ze Śląska Wrocław, ale osiemnastolatek nie jest jednak jeszcze gotowy do gry w ekstraklasie, regularnie występuje w trzecioligowych rezerwach. Szkoleniowiec szuka następcy wśród uniwersalnych graczy, czyli Michała Koja, Borisa Sekulicia, Adriana Gryszkiewicza oraz Mateusza Matrasa. Trzej pierwsi to nominalni boczni obrońcy, a Matras gra przede wszystkim w środku pola. Spore szanse na zajęcie miejsca Bochniewicza ma Koj, który w poprzednim tygodniu bardzo dobrze wypadł w Pucharze Polski w spotkaniu z Polonią Środa Wielkopolska (6:0). Był ustawiony wtedy na lewej obronie i zdobył jedną z bramek. Grał już czasami na środku obrony w Górniku czy wcześniej w Ruchu Chorzów.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]