Co z kontraktem Igora Angulo? ()

Najbliższe kilka miesięcy zdecyduje czy najskuteczniejszy w ostatnim czasie piłkarz Górnika, jakim jest Igor Angulo, zostanie w Zabrzu na dłużej.
Doświadczonemu 35-letniemu napastnikowi, z końcem czerwca przyszłego roku, kończy się umowa z 14-krotnym mistrza Polski. Czy król strzelców poprzedniego sezonu ekstraklasy zostanie w Zabrzu na dłużej? Co będzie dalej z jego kontraktem? Jak niedawno mówił odpowiedzialny w Zabrzu za transfery Artur Płatek, latem pytały o niego inne kluby ekstraklasy.
Czy jakieś rozmowy na temat przedłużenie kontraktu Angulo z Górnikiem już się zaczęły? Jakiś czas temu, piłkarz odpowiedział. – Nie ma tutaj jakiegoś pośpiechu. Zawsze powtarzam, że w Górniku mógłbym zostać do końca swojej kariery. Jednak z drugiej strony wiadomo, że to wszystko jest biznes i zobaczymy czy będzie możliwość kontynuacji wszystkiego razem – odpowiada dyplomatycznie kapitan i od trzech lat najlepszy strzelec Górnika.
Nieoficjalnie wiadomo, że obie strony zaczęły już ze sobą rozmowy. Kiedy po raz ostatni Angulo przedłużał umowę, to stało się to jesienią 2017. Napastnik podpisał wtedy dwuletni kontrakt. Jak będzie teraz nie wiadomo.
W Zabrzu słychać narzekania na to, że Angulo nie jest w takiej formie, jak był wcześniej, kiedy to taśmowo trafiał do bramki. W tym sezonie na koncie ma 2 gole i jedną asystę. Działacze, trenerzy i kibice liczą jednak na więcej. Być może przełamanie nastąpi w niedzielnym meczu z liderem ekstraklasy. W starciach ze Śląskiem Bask trafiał już do siatki rywala. Tak było choćby w poprzednim sezonie, kiedy to dwie jego bramki we Wrocławiu w kwietniu dały wygraną 2:1, która mocno przybliżyła zabrzanom utrzymanie. Jednego gola w starciu z wrocławianami Angulo zdobył też w sezonie 2017/2018, kiedy to trafił do siatki na stadionie w Zabrzu przed prawie dokładnie dwoma laty (1:1). Jak będzie w niedzielę?

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online