Artur Płatek: Górnik ma lepszy zespół niż wiosną ()

– Mamy lepszą kadrę niż wiosną, zdecydowanie bardziej zrównoważoną, ale młodzi piłkarze potrzebują czasu – powiedział Artur Płatek, szef pionu sportowego ekstraklasowego Górnika Zabrze. 

Zabrzanie po siedmiu kolejkach zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. – Gdyby nie pan Frankowski, który parę razy siedział na VAR-rze, mogłoby być lepiej. Ale nie mogę narzekać. Mamy 10 punktów, przy większej dozie szczęścia mogliśmy mieć 14 i byłoby rewelacyjnie. Musimy bardzo ciężko pracować, to najważniejsza dewiza na najbliższe trzy miesiące – dodał Płatek, odpowiedzialny w klubie m.in. za transfery.

Podkreślił, że spośród pozyskanych latem przez Górnika zawodników tylko słoweński lewy obrońca Erik Janża ma doświadczenie. – Pozostali są bardzo młodzi, u progu karier. Chodzi nam o to, by robili postępy, a na treningach była bardzo duża rywalizacja. Moim zdaniem dobrze to wygląda, co nie zawsze przekłada się na mecze. Nie jestem szaleńcem, trener Marcin Brosz – też nie. Wiemy, że to etap budowy drużyny – zauważył.

Dodał, że z zamkniętego w poniedziałek „okienka transferowego” jest zadowolony, choć nie udało się sfinalizować w ostatniej chwili wypożyczenia Rafała Kurzawy z francuskiego Amiens i transferu zagranicznego napastnika. – Jestem rozczarowany, że z Rafałem się nie udało. Nikt w klubie nie może sobie nic zarzucić. Siedzieliśmy w nocy, walczyliśmy. Sprawa może wrócić w przyszłości, Rafał wie, na co może u nas liczyć – powiedział Płatek.

Zawodnik przeszedł testy medyczne, ustalił warunki umowy, numer, z jakim będzie grał, ale francuski klub w nocy, tuż przed zamknięciem okienka transferowego, nie potwierdził porozumienia. Kurzawa w barwach zabrzan był rewelacją sezonu 2017/18. Popisywał się asystami i świetnie wykonywał rzuty wolne. W efekcie trafił do kadry prowadzonej przez trenera Adama Nawałkę, pojechał i zagrał w mistrzostwach świata, a następnie przeszedł do Amiens.

Nowego pomocnika Górnik nie pozyskał z powodów finansowych. – Miał jeszcze roczny kontrakt ze swoim klubem, a kwota, którą musielibyśmy wydać, była taka, że nie było nas na transfer stać – ocenił.

Jego zdaniem duży ruch na rynku transferowym w ostatnich godzinach „okienek” wynika m.in. z negocjowania kwot, ale też z oceny przez klubu zawodników po początkowych kolejkach sezonu. – Nagle się okazuje, że ten czy inny piłkarz nie pasuje i trzeba zejść z kosztów. Często też klub, którego nie stać na wykup zawodnika, decyduje się w końcu na jego wypożyczenie. Oczywiście, z punktu widzenia trenerów, najlepiej byłoby mieć cały skład przed startem sezonu – stwierdził Płatek.

Przyznał, że w zespole brakuje Gruzina Waleriana Gwilii, który latem przeniósł się do warszawskiej Legii. – W decydujących momentach meczów brał grę na siebie – zaznaczył.

Podkreślił, że skoki formy młodych zabrzańskich piłkarzy są normalne. – Oni mają wielki potencjał, ale po prostu potrzebują czasu. Żeby wrócił wielki Górnik, jaki pamiętam z dzieciństwa, musimy dużo, dużo pracować. Dla młodzieży Górnik jest szansą, ci zawodnicy mają rok, żeby ją wykorzystać. W przeciwnym wypadku przyjdą następni. W piłce nożnej nie ma czasu na wyrozumiałość – podsumował Płatek.

Jego zdaniem polska ekstraklasa jest obecnie bardzo wyrównana. – Nie ma zdecydowanego faworyta, każdy może wygrać z każdym. Dla kibiców to dobra wiadomość, dla ligi - nie. Dlatego nie możemy zaistnieć w Europie, która nam odjeżdża z roku na rok. Myślę, że Legia Warszawa, grając w 2. Bundeslidze, nie byłaby w stanie zrobić awansu – zakończył.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online