David Kopacz trafi do Górnika? ()

Zabrzanie wrócili już ze swojego zgrupowania w Poznaniu i wchodzą teraz w decydujący etap okresu przygotowawczego. Bardzo możliwe, że kadra Górnika wkrótce ulegnie jeszcze zmianom.
Górnik ogłosił tego lata już kilka transferów, które zmieniły nieco obliczę kadry „Trójkolorowych”. Jedną z najważniejszych kwestii było oczywiście znalezienie godnego następcy dla Szymona Żurkowskiego, który Zabrze zamienił na włoską Florencję. Sprowadzono już 23-letniego Serba, Filipa Bainovicia, lecz najpewniej nie będzie on ostatnim zakupem. Jerzy Chwałek z „Super Expressu” napisał o tym, że wkrótce pod swoimi skrzydłami trener Brosz może mieć nowego zawodnika – Davida Kopacza. 20-latek ma przejść do Górnika, jeśli tylko przejdzie testy medyczne.
Kopacz urodził się w Niemczech, lecz od samego początku deklarował chęć gry dla Polski. Nigdy nie zagrał w niemieckiej młodzieżówce i od lat regularnie grywa w biało-czerwonych barwach – obecnie w drużynie z kategorii U-20, z którą zanotował niezbyt udane młodzieżowe mistrzostwa świata, rozgrywane ostatnio w naszym kraju. Kopacz od 8. roku życia występował w barwach Borussii Dortmund, był już nawet testowany przez pierwszą drużynę w okresach przygotowawczych, choć w oficjalnym meczu nigdy nie zagrał. Przed rokiem BVB oddała go za darmo do Stuttgartu, gdzie również nie udało mu się zadebiutować. Ewentualne przejście do Górnika, będzie dla niego pierwszym krokiem w stronę poważnego wejścia w dorosły futbol.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]