Forum
 

Artur Płatek: Będą zmiany w kadrze ()

Górnik Zabrze buduje drużynę na nowy sezon. Spec od transferów Artur Płatek zapowiada duże zmiany w kadrze.
W czerwcu wygasają kontrakty czterem ważnych zabrzańskiego klubu: pomocnikowi Walerianowi Gwili, bocznemu obrońcy Borisowi Sekuliciowi oraz dwójce stoperów Daniemu Suarezowi i Pawłowi Bochniewiczowi. Najlepszym piłkarzem z tej czwórki jest Gwilia, który na początku roku został wypożyczony ze szwajcarskiego FC Luzern. To był jeden z najlepszych zimowych transferów ekstraklasy. Z przyjemnością obserwowało się jego grę w pomocy, bo kreował ciekawe, przemyślane akcje, precyzyjnie podawał, uderzał. Dominował w drugiej linii i miał bardzo duży udział w dobrej grze Górnika wiosną, chociaż statystyk nie miał rewelacyjnych – gol i pięć asyst. Piłkarzem interesują się również inne polskie kluby. - Walerian nie wzmocni naszych rywali, nie będzie grał w innej drużynie ekstraklasy, zimą wyciągnęliśmy do niego pomocną dłoń, a to Gruzin, czyli osoba otwarta, przyjazna i lojalna. Jeśli nie wybierze gry za granicą, spędzi u nas kolejne miesiące – przekonuje Płatek, który pełni w Górniku funkcję doradcy zarządu oraz koordynatora pionu sportowego. FC Luzern chce przedłużyć z Gwilią kontrakt i Górnik rozmawia ze Szwajcarami w sprawie kolejnego wypożyczenia.
Wiosną świetnie prezentował się również uniwersalny obrońca Boris Sekulić. Serb ze słowackim paszportem strzelił dwa gole, zaliczył cztery asysty i miał wiele udanych interwencji w defensywie. - Boris jest bardzo bliski pozostania u nas, sprawa powinna rozstrzygnąć się w tym tygodniu – zaznacza doradca zarządu. Sekulić potwierdza: - Górnik to dla mnie opcja numer jeden.
Co z Suarezem i Bochniewiczem? - Na temat Hiszpana nie chcę się wypowiadać, a w kwestii Pawła sprawa jest ciągle otwarta – odpowiada Płatek. Nieoficjalnie mówi się, że Suarez nie przedłuży kontraktu.
Pod koniec czerwca wygasa też umowa Płatka. - Na razie skupiam się na bieżących sprawach, bo latem dojdzie do dużych zmian zarówno w pierwszej, jak i drugiej drużynie – odpowiada spec od transferów.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online