Forum
 

Walerian Gwilia zostanie w Górniku? ()

Jest szansa, że w nowym sezonie Walerian Gwilia dalej będzie występował w Górniku. Wiosną Gruzin należy do najlepszych w zabrzańskim zespole.
To był jeden z pierwszych transferów górniczego klubu w przerwie zimowej. 24-letni pomocnik został wypożyczony do końca sezonu ze szwajcarskiego FC Luzern, gdzie występował w zeszłym roku. W Szwajcarii w 11 spotkaniach zdobył jedną bramkę. W Górniku te liczby ma znacznie, znacznie lepsze. Zdobył wprawdzie tylko jednego gola, w starciu z Zagłębiem Sosnowiec w lutym, ale na swoim koncie ma aż sześć asyst. To jego dośrodkowania z rzutów rożnych czy wolnych, sieją popłoch pod bramką rywala.
Co dalej z jego przyszłością? Do Zabrza jest wypożyczony do końca sezonu. FC Luzern, którego jest zawodnikiem, walczy o europejskie puchary. Na razie jest na piątym miejscu w tabeli szwajcarskiej Super League. Niewykluczone jednak, że piłkarz nie wróci pod Alpy, a dalej będzie grał w górniczej jedenastce. – Na razie koncentrujemy się na tym, co jest przed nami, czyli zapewnieniu sobie utrzymania. To jest priorytetem, a na temat innych spraw nie chcę się wypowiadać. Co do Gwilii, to jest duża szansa, że dalej będzie grał w Górniku. Rozmawiamy – mówi krótko Artur Płatek, który odpowiada w zabrzańskim klubie za transfery.
Zatrzymanie Gwilii w Górniku będzie czy jest z pewnością jednym z priorytetów sztabu szkoleniowego i działaczy. Latem z Zabrza odchodzi przecież Żurkowski, który zimą związał się umową z włoską Fiorentiną. W tej sytuacji zatrzymanie w środku pola kogoś takiego, jak Gruzin, kogoś, kto kreuje grę, a i sam potrafi zaskoczyć bramkarza rywala, będzie zadaniem numer 1.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online