Muszą mówić po polsku. W Górniku obcokrajowcy nie mają łatwo ()

W Górniku obcokrajowcy nie mają łatwo. Po treningach intensywnie uczą się języka. W zimowej przerwie Górnik sprowadził sześciu obcokrajowców, w tym między innymi Ghańczyka Ishmaela Baidoo, Islandczyka Adama Örna Arnarsona i Greka Giannisa Mystakidisa.
Każdy z tej trójki dobrze zna angielski, ale szkoleniowiec rozmawia z nimi po polsku. – To zmusza ich do nauki naszego języka. Chodzą na lekcje. Niektórzy szybko go przyswajają, w przypadku innych trwa to dłużej. Kiedy wychodzą na boisko, wskazówek udzielam im również po polsku – mówi Brosz, który mimo że zna angielski i rosyjski, stawia w szatni na rodzimy język. – Wiem, że dla obcokrajowców to trudne wyzwanie, bo Igor Angulo, który jest tak naprawdę poliglotą, od dłuższego czasu uczy się polskiego i nie jest mu łatwo. Przyjęliśmy jednak takie reguły i zawodnicy muszą się dostosować – dodaje trener.
Z niektórymi piłkarzami wiążą w klubie długie plany, Baidoo ma umowę do czerwca 2022 roku. – Ishmael potrzebuje czasu, aby się zasymilować. Spodziewałem się tego, ale na pewno plusem jest to, że grał ostatnio w Bułgarii. Jesus Jimenez czy Igor Angulo też na początku mieli trudniejszy okres – tłumaczy szkoleniowiec.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]