Górnik Koźmińskiego

Potwierdziły się informacje, które zamieściliśmy przed kilkoma dniami. Jest niemal przesądzone, że nowym właścicielem większościowego pakietu akcji Górnika Zabrze SSA będzie Marek Koźmiński, były piłkarz kilku włoskich klubów, a obecnie prawy obrońca klubu z Roosevelta. - Rozmowy na temat mojego związku z Górnikiem prowadzę, bardzo często rozmawiam z panem Daszkiem, którego znam 2 lata i który, moim zdaniem, uratował swego czasu byt tego klubu.  Dziś jednak wybieram się do Zabrza tylko na popołudniowy trening - mówił nam w godzinach przedpołudniowych Marek Koźmiński. Pytany o sprawę ojciec piłkarza, Zbigniew Koźmiński, od kilku dni powtarza, że o niczym nie słyszał. Tymczasem pomysł narodził się na dobre kilkanaście dni temu, kiedy pod dużym znakiem zapytania stanęło przejęcie akcji przez miasto Zabrze. Ponoć wszystko było już dograne, jednak ostatecznej decyzji nie potrafił podjąć prezydent Zabrza, Jerzy Gołubowicz. W tej sytuacji strona sprzedająca, czyli firma Polind, zdecydowała się siąść do konkretnych rozmów z Markiem Koźmińskim.

Negocjacje toczyły się w czwartek do późnych godzin wieczornych i były kontynuowane w piątek. Wczoraj po południu zostały rozwiane wszelkie wątpliwości strony nabywającej. Merytorycznie wszystko jest już ustalone, a uroczyste podpisanie dokumentów przekazujących akcje w ręce nowego właściciela ma się odbyć w połowie przyszłego tygodnia.

Marek Koźmiński za stosunkowo niewysoką kwotę nabędzie 52 procent akcji spółki. Udziałowcem będzie również miasto, które stanie się posiadaczem 34 procent akcji. Był to jeden z podstawowych warunków zawarcia porozumienia, bowiem gmina - za pośrednictwem MOSiR - jest właścicielem obiektu przy ul. Roosevelta.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]