Marcin Brosz przed meczem z Rozwojem ()

– Mówimy o meczu, którego stawką jest ćwierćfinał Pucharu Polski. To duże wydarzenie - podkreśla trener Górnika Zabrze Marcin Brosz przed czwartkowymi derbami z Rozwojem Katowice przy Zgody 28. - Nie jest prosto znaleźć się w tym miejscu, w którym jesteśmy my i Rozwój. Zdajemy sobie z tego sprawę. Chcemy zrobić wszystko, by jutrzejszy mecz wygrać. 
Będzie to starcie klubów, które wygrały poprzednią edycję Pro Junior System. Trenerowi Broszowi zwracano uwagę, że w kadrze Rozwoju jest 11 juniorów.
– A w naszej – 17 młodzieżowców. Gramy w ekstraklasie chłopakami z rocznika 2000. Patrząc tymi kategoriami, mamy podobnie zbudowane zespoły. Posiadamy zawodników, którzy reprezentując nas również w przeróżnych kadrach Polski – przyznawał szkoleniowiec 14-krotnych mistrzów Polski.
Marcin Brosz podkreślał, że dla Górnika to bardzo ważny tydzień. W czwartek zagra przy Zgody, w niedzielę – podejmie Miedź Legnica w ramach kolejki Lotto Ekstraklasy.
– Te mecze dzielą 72 godziny. Nie jest to długi okres. Musimy się maksymalnie przygotować. Mamy na to pomysł, co wiąże się m.in. ze zmianami personalnymi. Ostatnie spotkanie (4:0 w Płocku – dop. red.) dało nam dużo nadziei, wiary, pozytywnej energii. Trzeba to podtrzymać. Szanujemy każdego przeciwnika. We wtorek Wisła Płock przegrała w Niepołomicach. Nie możemy podchodzić więc do sprawy na zasadzie, że my gramy w ekstraklasie, a Rozwój – drugiej lidze. To Puchar Polski, tylko jeden mecz, bardzo ważny dla naszych sympatyków i sympatyków z Katowic. Trzeba w danym meczu zaprezentować optymalną formę, by awansować dalej – mówił trener Górnika.
Podpytywano go, w jaki sposób rozpracowywał ze swoimi współpracownikami zespół Rozwoju. – W Pucharze Polski graliśmy z Unią Hrubieszów i na nią też przygotowywaliśmy się tak, jak do każdego ekstraklasowego meczu. Szanujemy przeciwnika. Czy oglądaliśmy Rozwój na żywo? To część naszej pracy, nie chcę tego zdradzać. W dobie elektroniki niczym trudnym nie jest ani pojechać na spotkanie, ani zobaczyć je online. Szanse pod tym względem zarówno my, jak i Rozwój, mamy równe – dodawał szkoleniowiec.
Dziennikarze zastanawiali się też, czy na boisko wybiegnie pomocnik Górnika Konrad Nowak, czyli wychowanek Rozwoju, dla którego będzie to szczególny mecz. – Na boisko wybiegną ci zawodnicy, którzy dadzą nam największą szansę na zwycięstwo i wygrają rywalizację w trakcie treningu – odpowiedział Marcin Brosz.

źródło: rozwoj.info.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]