Młodzi piłkarze Górnika nie są gotowi na elitę? ()

Eksperci przekonują, że dla kilku piłkarzy Górnika jest za wcześnie na występy w ekstraklasie. Zabrzanie, którzy walczą w tym sezonie o utrzymanie, w ostatniej kolejce zostali rozbici w Kielcach (2:4). Drużyna odniosła dotychczas tylko dwa zwycięstwa. Niektórzy z zawodników nie radzą sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Obrońca Przemek Wiśniewski to utalentowany chłopak, ale nie jest jeszcze gotowy do gry w ekstraklasie. Niedawno występował na czwartym poziomie rozgrywkowym, dla niego to za duży przeskok. Brosz otrzymał zawodnika, który jest może w 80 procentach przygotowany do rywalizacji wśród najlepszych – przekonuje Marcin Bochynek, trener, który zdobył ostatni tytuł mistrzowski dla Górnika i pomaga w klubie w szkoleniu młodzieży.
Podobnego zdania jest inny ekstrener zabrzan Władysław Żmuda. – Wiśniewski w przyszłości może być dobrym stoperem, ale potrzebuje czasu, poza tym robi mu się krzywdę, wystawiając na boku defensywy, bo jest za mało zwrotny, by grać na tej pozycji. Nie ma do tego predyspozycji. Ekstraklasa przerasta też Adama Ryczkowskiego i Daniela Liszkę. Pierwszy otrzymuje sporo szans, ale kompletnie ich nie wykorzystuje. Nic nie daje drużynie, ma chyba jakąś blokadę psychiczną, bo w I lidze pokazał niezłe umiejętności. Liszka gra w Zabrzu przyzwoicie, ale na wyjazdach popełnia zdecydowanie za dużo błędów. Na obcych stadionach sobie nie radzi. To kolejny piłkarz, który potrzebuje jeszcze czasu – podkreśla Żmuda.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]