Prezes Górnika: Pozycja trenera nie jest zagrożona ()

Kolejna porażka i bardzo słaby mecz w Kielcach nie powodują jakiś nerwowych ruchów w Górniku. – Pozycja trenera Brosza nie jest zagrożona – zapewnia Bartosz Sarnowski, prezes klubu z Zabrza.
Rewelacja poprzedniego sezonu ma w bieżących rozgrywkach spore problemy, a przegrany 2:4 mecz z Koroną obnażył wszystkie słabe strony jedenastki z Górnego Śląska. Do przerwy „górnicy” na Suzuki Arena nie istnieli. Rywal robił co chciał i łatwo zdobył cztery bramki. Po spotkaniu trener Marcin Brosz przyznał, że taka połowa na poziomie ekstraklasy nie powinna się przydarzyć...
Na internetowych forach kibiców 14-krotnego mistrza Polski wrze. Wiadomo, kibice chcieliby dobrej gry i zwycięstw, tak jak to było w poprzednim sezonie czy w końcówce pierwszoligowych rozgrywek sezonu 2016/17, a nie kolejnych rozczarowań. Dostaje się trenerowi, piłkarzom, działaczom. W klubie zapewniają, że wytrzymają ciśnienie. Już po słabszych meczach i wynikach w październiku prezes Bartosz Sarnowski głośno mówił, że pozycja trenera Brosza jest niezagrożona. Teraz, po fatalnym występie z Koroną potwierdza, że nie będzie żadnych nerwowych ruchów czy zmian. – Pozycja trenera Brosza jest stabilna i spokojna – podkreśla prezes Sarnowski. (...) Jakie będą dalsze losy trenera Brosza pokaże czas, ale póki co ma on kredyt zaufania od klubowych władz.
Sztab szkoleniowy Górnika czeka teraz sporo pracy. Na pewno w pierwszej kolejności trzeba znaleźć receptę na fatalną grę w tyłach. Jeżeli jeszcze w grze ofensywnej nie wygląda to najgorzej, bo regularnie trafia Igor Angulo, a w niezłej formie są i inny zawodnicy, jak choćby Kamil Zapolnik, to już w defensywie jest ogromny problem. Jeśli weźmie się pod uwagę pięć ostatnich kolejek ekstraklasy, to zabrzanie na swoim koncie mają straconych aż 12 goli. Tylko Miedź w ostatnich sześciu tygodniach straciła więcej bramek. Wszystkie niedociągnięcia w grze obronnej i błędy indywidualne bez litości wykorzystała w sobotę Korona. Oby w Płocku za kilka dni było inaczej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]