Kamil Zapolnik: Brakuje mi automatyzmów ()

Kamil Zapolnik błysnął na boku pomocy w meczu z Zagłębiem. Po odejściu latem Rafała Kurzawy i Damiana Kądziora trener Marcin Brosz szuka odpowiednich zawodników na skrzydła. Sprawdzał tam Jesusa Jimeneza, Daniela Smugę, Daniela Liszkę, Konrada Nowaka i Adama Ryczkowskiego. Większość zawiodła, a z tej grupy szkoleniowiec najbardziej ufa Hiszpanowi. – Jimenez gra poniżej oczekiwań, ale ja też bym go nie skreślał. Igor Angulo zaraz po podpisaniu kontraktu również miał problemy i to w I lidze – zaznacza Adam Kompała, były król strzelców ekstraklasy.
Gracz z Półwyspu Iberyjskiego zagrał w niedzielę w ligowym starciu na lewej stronie. Zaskoczeniem było ustawienie na drugim boku napastnika Kamila Zapolnika. Eksperyment się sprawdził, snajper miał spory udział w wygranej 2:0 – po faulu na nim sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Angulo, a później przyczynił się do drugiej żółtej kartki dla Sašy Balicia. – Pierwszy raz w Górniku zagrałem na skrzydle, w przeszłości, w innych klubach czasem byłem ustawiany na boku pomocy, ale zwykle na lewej stronie. Na tej pozycji trzeba mieć sporo zdrowia, bo biega się na całej długości boiska. Dałem radę – cieszył się Zapolnik. – Brakuje mi automatyzmów, ale jak tylko pod koniec okna transferowego podpisałem umowę z zabrzańskim klubem, na treningach podpatrywałem, jak ćwiczą skrzydłowi oraz czego trener wymaga – tłumaczy były gracz GKS Tychy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]