W Górniku rośnie kolejny talent ()

Daniel Liszka z konieczności gra w Górniku na lewej obronie. 18-latek wykorzystał swoją szansę i na nowej dla siebie pozycji spisuje się bardzo dobrze. To kolejny utalentowany zawodnik w zabrzańskim klubie.
18-latek w Górniku zadebiutował już w poprzednim sezonie. W końcówce rozgrywek zaliczył sześć występów, a zabrzanie rywalizowali wtedy o miejsce gwarantujące grę w eliminacjach europejskich pucharów. Daniel Liszka grał wtedy jako pomocnik i nie zawodził oczekiwania trenera. Również obecny sezon rozpoczął na swojej nominalnej pozycji, ale w obliczu problemów zdrowotnych Michała Koja i Adriana Gryszkiewicza został przesunięty do defensywy.
W meczu z Zagłębiem Lubin był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Podpadł tylko raz: gdy w końcówce wykopnął piłkę po tym, gdy arbiter podyktował rzut wolny dla gości. Został za to ukarany żółtą kartką. Chwilę później znów odkopnął piłkę, ale tym razem sędzia zastosował jedynie słowne ostrzeżenie.
- Musimy pracować nad tymi nawykami. Jest to związane z emocjami. Zrobimy wszystko, by on koncentrował się na tym, jak najlepiej wykonywać swoją pracę na boisku. Takie zachowania są niepotrzebne. Mieliśmy przykład, że one w konsekwencji mogą doprowadzić do osłabienia zespołu. Lepiej uczyć się na błędach przeciwników niż na własnych - mówił po meczu trener Górnika, Marcin Brosz.
To było jedyne zastrzeżenie do gry Liszki. - Jako trener cieszę się, że mam trzech zawodników na lewej obronie. Daniel Liszka był przygotowywany na inną pozycję. Wskoczył do składu ze względu na urazy, a teraz Michał Koj i Adrian Gryszkiewicz muszą powalczyć o miejsce w składzie - dodał Brosz.
Sam Liszka doskonale wie, że czeka go jeszcze sporo pracy, by być ważnym ogniwem Górnika Zabrze. - To chłopak z rocznika 2000, który wchodzi do ligowej piłki. Urodził się niedaleko, w dzielnicy Biskupice. On nie tylko gra tutaj ze względu na to, że w przyszłości chce wykonywać zawód piłkarza. Jest bardzo emocjonalnie związany z klubem - zakończył trener Brosz.

źródło: sport.wp.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]