Igor Angulo apeluje do kibiców: Potrzebujemy was jak nigdy ()

– W trudnym momencie, jak nigdy potrzebujemy wsparcia naszych kibiców – mówi Igor Angulo, najlepszy snajper Górnika Zabrze przed niedzielnym meczem z Zagłębiem Lubin.
Po 12 ligowych kolejkach zespół prowadzony przez Marcina Brosza niespodziewanie znalazł się na ostatnim miejscu w tabeli ekstraklasy. Niespodziewanie, bo przecież w poprzednim sezonie drużyna była rewelacją rozgrywek, zajmując czwarte i miejsce i, po 24 latach przerwy, ponownie grając w europejskich pucharach. Teraz Górnik jest niestety w innej rzeczywistości, a po poniedziałkowej porażce z Cracovią 0:2 spadł na ligowe dno. – Taki jest futbol i tak to czasami się układa – mówi najbardziej doświadczony w zabrzańskiej kadrze Igor Angulo.
– Jesteśmy źli i smutni patrząc na tabelę, ale też wiemy, że możemy się szybko ze wszystkiego wygrzebać. Mamy wszystko co jest potrzebne, żeby tak się stało. Teraz najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby być razem. Mam tutaj na myśli nas zawodników, trenerów, a także naszych kibiców. Razem jesteśmy w stanie zaradzić całej sytuacji. To kwestia czasu, że uda nam się wyjść z tego dołka – uważa Snajper z Kraju Basków dodaje.
– Trzeba pamiętać o tym, że mamy w zespole wielu nowych zawodników i super młody zespół. Wielu z tych piłkarzy w poprzednim sezonie niewiele grało. Jestem przekonany, patrząc na to jak trenujemy i jak ci zawodnicy się rozwijają, że prędzej niż później to wszystko zaskoczy. Potrzeba jednak czasu do nauczenia się ekstraklasy i przyzwyczajenia do stylu gry, który prezentujemy. Ci nowi piłkarze mają jednak na tyle jakości i umiejętności, że wkrótce także ta nasza gra w ataku powinna wyglądać znacznie lepiej – uważa Angulo.
Przed Górnikiem mecz w niedzielę z Zagłębiem Lubin, które w tym sezonie też przeżywa swoje trudne chwile. W Zabrzu liczą, że wreszcie w tym sezonie uda się wygrać na stadionie im. Ernesta Pohla.
– To teraz dla nas super ważne spotkanie. Musimy się w końcu przełamać w grze na własnym boisku. Jak mówię, najważniejsze, to być teraz w tym trudnym momencie razem. Pełne trybuny, dobra atmosfera na widowni na pewno pomogą nam w odniesieniu zwycięstwa u siebie, na które tak bardzo czekamy i liczymy – mówi Angulo.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]