Igor Angulo: Nowi piłkarze potrzebują więcej czasu ()

Jedenaście bramek na koncie, z czego osiem strzelonych przez piłkarzy z Hiszpanii. Taki jest bilans bramkowy Górnika.
W tym sezonie jedenastka z Zabrza stoi graczami z Półwyspu Iberyjskiego, przynajmniej jeżeli chodzi o skuteczność. Do strzeleckich wyczynów Igora Angulo wszyscy już zdołali się przyzwyczaić.17 goli w swoim pierwszym sezonie występów w jedenastce z Zabrza, 23 w kolejnym, a teraz w ekstraklasie ustrzelał już 5 goli. Jest oczywiście najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny. Tak jest zresztą od dwóch lat. Tuż za jego plecami Dani Suarez oraz Szymon Żurkowski. Obaj zaliczyli w tym sezonie po dwa trafienia. Suarez zdobył niezwykle efektownego gola w starciu z Miedzią w Legnicy, a potem z Arką.
W ostatnim ligowym spotkaniu na listę wpisał się też Jesus Jimenez. To pierwsze trafienie pozyskanego latem piłkarza, który wcześniej zaliczył asystę w spotkaniu z Jagiellonią. 24-letni zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego regularnie dostaje szansę występów od trenera Marcina Brosza, ale dopiero w ostatnim czasie nie można na niego narzekać. Gol w pucharowym meczu, teraz trafienie w lidze. Być może w kolejnych spotkaniach będzie jeszcze lepiej.
Igora Angulo pytamy czy w szatni Górnika jest informacja, kto ile bramek ma na koncie. – Nie, nie ma czegoś takiego. Najważniejszy jest zespół – podkreśla z uśmiechem napastnik z Hiszpanii.
Po zremisowanym 2:2 meczu z Lechem zawodnicy Górnika nie byli zadowoleni. – Jest rozczarowanie, bo przecież prowadziliśmy dwoma bramkami. Tym bardziej chcieliśmy zwyciężyć, bo przecież graliśmy u siebie, przed swoimi kibicami. Nie udało się. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że przyszło nam się mierzyć z wymagającym rywalem. Teraz przed nami dwa tygodnie ciężkich treningów, tak, żeby jak najlepiej przygotować się do kolejnego spotkania w lidze Cracovią – podkreśla Angulo. (...)
34-letni snajper jest przekonany, że z czasem będzie lepiej i „górnicy” zaczną się piąć w ligowej tabeli. – Nowi piłkarze potrzebują więcej czasu, żeby przyzwyczaić się do naszego systemu gry. Teraz trzeba się skoncentrować na pracy i na najbliższym meczu z Cracovią – podkreśla najlepszy snajper zabrzańskiej jedenastki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]