Tomasz Wałdoch: Każde wyróżnienie satysfakcjonuje ()

Rozmowa z Tomaszem Wałdochem, byłym piłkarzem i dyrektorem sportowym Górnika, umieszczonym przez kibiców zabrzańskich w Galerii Sław klubu z Roosevelta.
» Ważna to dla pana sprawa: znaleźć się w gronie 25 wybitnych postaci takiego klubu, jak Górnik?
Tomasz Wałdoch: - Każde wyróżnienie – zwłaszcza kibicowskie – satysfakcjonuje. A to zabrzańskie – szczególnie, bo przecież – w porównaniu z wieloma inny członkami Galerii Sław – jako zawodnik nie osiągnąłem żadnego znaczącego wyniku w Zabrzu. Nie zdobyłem mistrzostwa Polski ani pucharu, jednak znalazłem się w tak doborowym towarzystwie.

» Ale i po karierze piłkarskiej, jako dyrektor, oddał pan Górnikowi przysługę, ściągając do Zabrza Arkadiusza Milika.
- Tak naprawdę formalnie stało się to już po moim rozstaniu z klubem. Faktem jest natomiast, że po zobaczeniu go w meczu drużyn U-17 Górnika i Rozwoju, kiedy to strzelił nam dwie bramki, a trzecią wypracował, rozpoczęły się pierwsze podchody „pod niego”. Zaraz potem Arek przyjechał na pierwsze – próbne – treningi na Roosevelta. Cieszę się oczywiście, że jego kariera rozwinęła się w tak piękny sposób.

» Z owych „dyrektorskich” czasów pamiętny jest też pański zakaz występów zabrzańskich juniorów w kolorowych butach.
- Eee, trochę to wtedy przejaskrawiono. Już w tamtym czasie – podobnie jak dziś – w zasadzie nie ma możliwości, by w tej kwestii czegoś komuś zabronić. Treść mojego przekazu była nieco inna: chodziło mi o to, by główną uwagę młodzi zawodnicy poświęcali jednak piłce, a nie elementom takim, jak kolorowe buty.

» Po zabrzańskim „dyrektorskim” epizodzie wrócił pan do niemieckiej piłki?
- Owszem; całe moje zawodowe życie jest w tej chwili związane z Schalke. Od 1 lipca jestem asystentem trenera prowadzącego drugi zespół, czyli U-23. Trafiają tam głównie zawodnicy kończący wiek juniora, mający 2-3 lata na wywalczenie sobie miejsca w pierwszej drużynie. Obserwowanie ich rozwoju daje dużo satysfakcji. (...)

» Skoro jest pan blisko Bundesligi, pytanie będzie zasadne: widzi pan w obecnym Górniku zawodnika zdolnego podołać jej wymaganiom?
- Trudne pytanie. Śledzę wyniki Górnika na bieżąco, ale nie mam możliwości, by regularnie oglądać jego mecze. Odpowiedź nie byłaby więc wiarygodna.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]