Szymon Żurkowski znów zachwycił ()

O tym golu Szymona Żurkowskiego mówi cała Polska. Piłkarz Górnika Zabrze huknął z około trzydziestu metrów, a siła uderzenia była tak duża, że przełamała ręce Matusa Putnockyego.
W 49. minucie Szymon Żurkowski zdecydował się na mocny strzał. Gdy piłka wpadła do siatki, kibice byli zachwyceni i nie ukrywali swojego podziwu. To był jeden z najpiękniejszych goli, jakie w ostatnich latach padły na zabrzańskim stadionie.
Sam Żurkowski po meczu przyznał, że w przeszłości strzelił jeszcze ładniejszą bramkę. - Miałem wtedy 12 lat, więc nie wiem czy można to zaliczyć - zażartował 21-latek. - Byłem sam i postanowiłem uderzyć. Nie widziałem innego rozwiązania. Udało się i piłka znalazła się w siatce. Koledzy rozciągnęli obronę Lecha, a ja miałem dzięki temu sporo czasu, żeby ustawić się do piłki i uderzyć - skromnie dodał Żurkowski.
Dla piłkarza Górnika był to pierwszy ligowy mecz od sierpniowej kontuzji. We wtorek zagrał też w wygranym 9:0 spotkaniu Pucharu Polski przeciwko Unii Hrubieszów i strzelił w nim dwa gole. - Trochę stęskniłem się za boiskiem, ale chciałbym, żebyśmy z niego schodzili zwycięscy. Nie myślałem o mojej kontuzji. Wszystko jest już dobrze. Fizjoterapeuci i lekarze wykonali kawał dobrej roboty - przyznał.
Górnik po golu Żurkowskiego prowadził 2:0, ale ostatecznie zremisował 2:2. - Bramki straciliśmy trochę przez brak szczęścia i muśnięcia piłki. Rozegraliśmy dobre zawody, ale zabrakło wybicia piłki w odpowiednim momencie - stwierdził piłkarz zabrzańskiego klubu.

źródło: sport.wp.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]