Paweł Bochniewicz coraz bliżej Górnika ()

Dzisiaj przy Roosevelta spodziewany jest Paweł Bochniewicz. Stoper naszej młodzieżówki – przypomnijmy – do końca czerwca, kiedy to upływał termin jego wypożyczenia z Udinese do Zabrza, trenował pod skrzydłami Marcina Brosza. Dzień wcześniej zagrał jeszcze nawet w towarzyskim meczu Górnika w Splicie (0:4). „Górnicy” oczywiście zainteresowani byli pozostaniem stopera w ich ekipie. 22-latek rozegrał w ich barwach wszystkie 16 meczów ligowych w rundzie wiosennej, zdobywając jednego gola.
Zapisana w umowie wypożyczenia kwota „odstępnego” za transfer definitywny – 3 mln euro – zdecydowanie przekraczała jednak finansowe możliwości zabrzańskiego klubu. Co prawda próbowano negocjować z Włochami owe warunki (przez portal transfermarkt zawodnik jest wyceniany na 350 tys. euro), starania owe spełzły jednak (wówczas) na niczym. Bochniewicz wrócił do Włoch, starała się o niego m.in. Salernitana (Serie B), ale na tę propozycję nie przystał sam piłkarz. Wielokrotnie zresztą w trakcie rundy wiosennej powtarzał on, że najchętniej pozostałby w Zabrzu.
Przedłużający się „pat” związany z jego przyszłością sprawił, że Udinese wróciło do stołu rozmów z Górnikiem. Ba; wydawało się, że sam zawodnik już we wtorek przyleci do Polski, a umowę z klubem podpisze w środę i czwartek. Umowę roczną – na taki czas miałby zostać wypożyczony z Włoch. Jego kontrakt w Udine – wbrew wcześniejszym informacjom – nie wygasa bowiem w połowie 2019 roku. Nawet więc spędzenie przez Bochniewicza sezonu 2018/19 w Polsce nie oznacza, że po tym okresie będzie już wolnym zawodnikiem.
Ostatecznie sprawa przylotu piłkarza do kraju nieco odwlekła się w czasie. Nie oznacza to jednak „zawalenia się” wcześniejszych ustaleń. Po prostu pośpiechu nie ma o tyle, że – w związku z czwartkowym meczem w Myjawi – „górników” w środę i czwartek i tak nie ma w Zabrzu, a on sam nie został do rozgrywek Ligi Europy na tym etapie zgłoszony. Najwcześniej może więc zostać „pchnięty do boju” w niedzielnym meczu w Legnicy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]