Paweł Bochniewicz wróci do Górnika? ()

Paweł Bochniewicz spędził przy Roosevelta pierwsze półrocze tego roku. Spisywał się dobrze i wiosną, jako jedyny zawodnik śląskiej drużyny, zagrał we wszystkich meczach ligowych od pierwszej do ostatniej minuty. Jego wypożyczenie z Udinese wygasło ostatniego dnia czerwca, ale latem kierownictwo Górnika zaczęło negocjować z Włochami przedłużenie pobytu piłkarza w Zabrzu. 
Początkowo rozmowy nic nie dały. W lipcu stoper trenował w Udinese, a włoska prasa informowała, że Polak ma trafić do US Salernitany, która w poprzednim sezonie zajęła 12. miejsce w Serie B.
W tych dniach starania zabrzan zakończyły się powodzeniem. Nieoficjalnie mówi się, że wkrótce Bochniewicz ma zostać ponownie wypożyczony do Górnika.
Prezes Bartosz Sarnowski, który jeszcze niedawno był bardzo sceptyczny odnośnie powrotu piłkarza do Polski, nie chciał komentować informacji. "Przegląd Sportowy" skontaktował się również z trenerem Broszem.
– Jeśli faktycznie Paweł do nas wróci, będzie wzmocnieniem zespołu. Gramy na trzech frontach, bo poza ligą i europejskimi pucharami, czekają nas jeszcze mecze w Pucharze Polski – mówi szkoleniowiec.
Brosz miał nadzieję, że reprezentant młodzieżówki będzie w kadrze od początku okresu przygotowawczego. Zabrzanom brakuje wartościowego środkowego obrońcy. W drużynie jest dwóch nominalnych stoperów: Hiszpan Dani Suarez i mało doświadczony Przemysław Wiśniewski (w tym sezonie zadebiutował w ekstraklasie), syn Jacka, byłego piłkarza Górnika. Na środku gra też czasami Michał Koj, ale rosły gracz jest przede wszystkim bocznym obrońcą.
Dzisiaj zabrzanie wyjeżdżają autokarem do Myjavy, gdzie w czwartek rozegrany zostanie rewanżowy mecz II rundy eliminacji Ligi Europy z AS Trenčin (w Zabrzu było 1:0 dla gości). Nie zanosi się na to, aby Górnikowi udało się załatwić formalności, pozwalające Bochniewiczowi na grę.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]