Koźmiński: - Niech spier... idiota jeden

Marek Koźmiński zamierza wykupić akcje Górnika Zabrze. Tymczasem były właściciel Sportowej Spółki Akcyjnej Stanisław Płoskoń twierdzi, że klub jest mu winien duże pieniądze. Jego żądania doprowadzają do szewskiej pasji prezesa zabrzan Zbigniewa Koźmińskiego.  
"Koza" zamierza kupić akcje w ciągu najbliższych dwóch tygodni. - Jest jeszcze kilka kwestii do wyjaśnienia. Przy tego typu transakcjach zawsze znajdzie się jakiś trup w szafie - mówi Marek, piłkarz Górnika i syn prezesa klubu.
Trupy są co najmniej dwa!

Obecny właściciel pakietu kontrolnego SSA Górnik, firma Polind, nabyła je w ubiegłym roku od Stanisława Płoskonia. Do tej pory nie zapłaciła jednak wszystkich należności. Płoskoń złożył do sądu pozew o ogłoszenie upadłości Polindu i wniosek o zabezpieczenie majątkowe powództwa.

- Do tej pory otrzymałem zaledwie 17 procent należnej kwoty - tłumaczy. - Chodzi mi o to, aby Andrzej Daszek, prezes Polindu, nie mógł pozbyć się tych akcji, sprzedając je przypadkowym osobom.

Nie tylko kwestia akcji dzieli byłego prezesa Górnika z obecnymi władzami klubu. Płoskoń żąda też zwrotu pieniędzy, jakie wyłożone zostały w 1997 roku na zakup piłkarzy: Andrzeja Bledzewskiego, Piotra Gierczaka i Tomasza Sobczaka.

- Pieniądze wyłożył w części mój syn - mówi Płoskoń. - Ja wykupiłem od niego wierzytelności. Nie chcę mówić o kwotach, ale Górnik jest mi winien sporą sumę.

- Niech spier... - irytuje się na samo pytanie o te pieniądze obecny prezes, Zbigniew Koźmiński. - Może pan mnie zacytować: niech spier... idiota jeden. Pewnie mu się nudzi i wymyśla jakieś niestworzone rzeczy. Niech przestanie nas męczyć.

Stanisław Płoskoń nie ma wcale lepszego zdania o prezesie Koźmińskim.

- Nie byłby u mnie nawet portierem - mówi.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]