Rafał Wolsztyński: Wszyscy są głodni grania i trenowania ()

Trenujący na obozie w Wodzisławiu Śląskim piłkarze Górnika mają bardzo dobre warunki do pracy. Zabrzanie korzystają z siłowni i boiska Gosław Sport Center. Wśród kilkunastu trenujących jest też dwójka piłkarzy, która w ostatnim czasie, po poważnych urazach, długo dochodziła do siebie. Chodzi o Konrada Nowaka oraz Rafała Wolsztyńskiego. Obaj zawodnicy w zeszłym roku zerwali wiązadła krzyżowe. Za sobą mają operacje w Rzymie i długą rehabilitację. Teraz wszystko jest już w porządku i wreszcie mogą trenować z kolegami.
– Cieszę się bardzo, że dołączyłem do drużyny, bo rehabilitacja to żmudna i ciężka praca. Teraz na szczęście mogę już być na zielonej murawie i z resztą chłopaków, z czego bardzo się cieszę – mówi Rafał Wolsztyński.
Napastnik zabrzan chwali warunki, jakie zespół ma na obozie w Wodzisławiu. – Wszystko jest pozapinane od A do Z, ale tak ma być, bo przecież przygotowujemy się do ciężkiego sezonu. Nogi, po ćwiczeniach w siłowni muszą być „nabite”, żeby potem było z czego pociągnąć – podkreśla z uśmiechem.
– Wszyscy są głodni grania i trenowania. Tutaj w Wodzisławiu mamy świetne warunki do pracy, tak, żeby przećwiczyć te warianty, z których będziemy korzystali później. Nic tylko wychodzić i bawić się tą piłką, bo na to czekaliśmy przez ten okres wakacji. Wiadomo, wypoczynek wypoczynkiem, ale teraz trzeba ładować akumulatory. Wszyscy prężnie trenujemy – mówi Wolsztyński.
Na początku tygodnia na obóz do Wodzisławia dojedzie grupa zawodników, którym sztab szkoleniowy, głównie z powodów rodzinnych dał kilka dni wolnego więcej. Chodzi tutaj o bramkarza Wojciecha Pawłowskiego, obrońców Pawła Bochniewicza oraz Dani Suareza, a także duet pomocników: Damiana Kądziora oraz Szymona Żurkowskiego. Pierwszy sparing Górnik zagra 22 czerwca. Rywalem zabrzan będzie Fotbal Trzyniec.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]