Igor Angulo: Będę robił wszystko, żeby wciąż być ważnym ogniwem zespołu ()

Igor Angulo w dwóch ostatnich sezonach był kluczowym graczem jedenastki z Zabrza. Najpierw walnie pomógł Górnikowi awansować do ekstraklasy. Na pierwszoligowych boiskach zdobył 17 bramek i wywalczył tytuł króla strzelców rozgrywek. W zakończonym niedawno sezonie też należał do czołowych snajperów. W ekstraklasie strzelił w sumie 23 bramki i o jedno trafienie uległ w walce o koronę króla strzelców swojemu rodakowi Carlitosowi z Wisły Kraków. Teraz u siebie w domu Angulo sposobi się już do kolejnego sezonu w barwach górniczej jedenastki. – Na wakacjach chciałem się zupełnie od wszystkiego odciąć i przede wszystkim odpocząć. Do Zabrza przyjeżdżam w środę wieczorem, żeby już w czwartek wyjechać na obóz. Muszę powiedzieć, że już cieszę się na przygotowania i start nowych rozgrywek. Mam nadzieję i przeczucie, że będą one jeszcze lepsze niż te ostatnie - podkreśla jeden z liderów Górnika.
Letnie przygotowania zabrzańska drużyna rozpocznie ze wzmocnionym hiszpańskim kontyngentem. Do Igora Angulo i Daniego Suareza dołącza przecież Jesus Jimenez. 24-letni ofensywny pomocnik podpisał z górniczym klubem trzyletni kontrakt. – Nie znam go, ale wiem, że przychodzi nam pomóc. To skromny i chętny do pracy zawodnik, a właśnie takich ludzi nam potrzeba – ocenia snajper Górnika. Czy będzie tak dobry, jak sam Angulo? – Mam nadzieję, że nawet lepszy – mówi z uśmiechem najlepszy napastnik zabrzańskiej jedenastki.
W dwóch ostatnich latach Angulo był prawdziwą maszyną do strzelania bramek. W I lidze i w ekstraklasie nastrzelał w dwa latach aż 40 goli! Do tego trzeba też doliczyć trafienia w Pucharze Polski. Teraz w Zabrzu będą liczyli na jego gole nie tylko w rozgrywkach na krajowym podwórku, ale też w europejskich pucharach. – Jeśli chodzi o mnie, to mój cel się nie zmienia. Jak mogę to będę chciał pomóc drużynie, tak jak było to w dwóch ostatnich sezonach, w których byłem ważnym ogniwem zespołu. Teraz będę robił wszystko, żeby było podobnie. Nie mogę obiecywać kolejnych goli, ale na pewno pracę, pokorę i poświęcenie – kończy ambitny zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]