Tomasz Loska trafi do Włoch? ()

O tym, że Tomasz Loska może wkrótce zmienić barwy klubowe mówi się od jakiegoś czasu. Dalej wprawdzie ma ważny kontrakt z Górnikiem, ale niewykluczone, że już w tym okienku transferowym zmieni barwy.
Jak wiadomo nieoficjalnie ściągnięciem do siebie młodzieżowego reprezentanta Polski zainteresowane są kluby z Italii, które w ostatnim czasie na potęgę sprowadzają do siebie graczy z ekstraklasy. Tylko w ostatnim czasie umowy z włoskimi zespołami z Seria A podpisali tacy zawodnicy, jak Piątek czy Reca. I Cracovia i Wisła z Płocka zarobiły na tych przejściach po ok. 4 mln euro. Teraz, jak się okazuje, w kolejce do odejścia czeka też bramkarz Górnika.
Loska 1,5 roku temu przebojem wywalczył sobie miejsc w wyjściowym składzie jedenastki z Zabrza. Wydatnie pomógł drużynie najpierw w wywalczeniu awansu do ekstraklasy, a potem w zdobyciu czwartego miejsca, które dało „Górnikom” miejsce w europejskich pucharach, w którym zagrają latem po 24 latach przerwy. Czy z Loską w składzie okaże się w najbliższych dniach.
W zakończonym niedawno sezonie wystąpił w 36 ligowych grach. Nie zagrał tylko we wiosennym spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz, kiedy między słupkami zastąpił go Wojciech Pawłowski. W wielu grach pokazał się z bardzo dobrej strony, ratując kolegów z opresji. Szczególnie dobra w jego wykonaniu była pierwsza część rozgrywek. Komplementuje go sam Hubert Kostka, legenda polskiej piłki, który bramkarski fach zna przecież jak nikt.
Niestety, wiele wskazuje na to, że w letnim okienku transferowym utalentowany bramkarz może opuścić Zabrze. W grę wchodzi zagraniczny wyjazd. Jak udało się dowiedzieć są kluby we Włoszech, które widziałyby młodego bramkarza u siebie. Konkretów na razie jednak nie ma. Wszystko jednak wyjaśni się w najbliższym czasie.
Niewykluczone więc, że Loska pójdzie drogą wytyczoną przez Łukasza Skorupskiego, który pięć lat temu, po dwóch sezonach spędzonych między słupkami bramki Górnika, przeszedł do AS Roma, gdzie jest do dziś.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]