Forum
 

Rafał Kurzawa trafi do Fiorentiny? ()

Sprowadzeniem najlepszego asystenta minionego sezonu Lotto Ekstraklasy zainteresowana jest Fiorentina. Już niedługo Rafał Kurzawa może zamienić Zabrze na Florencję. Reprezentant Polski znalazł się na liście życzeń trenera Stefano Piolego i może się wkrótce przenieść do ósmego klubu minionego sezonu Serie A. Informację tę podaje "Corriere Dello Sport". 

"Kurzawa ma niesamowitą umiejętność asystowania" - czytamy na stronie internetowej włoskiego dziennika. Trudno się z tym nie zgodzić - 25-latek w minionym sezonie ligowym asystował w sumie 16 razy, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w lidze. Drugi pod tym względem gracz Lotto Ekstraklasy, klubowy kolega Kurzawy, Łukasz Wolsztyński asystował tylko siedmiokrotnie.

Nic dziwnego, że Kurzawa, który po sezonie ogłosił, że jego czas w Górniku dobiegł końca, wpadł w oko skautom z zagranicy. Ich uwadze nie umknęło także to, że jest regularnie powoływany przez Adama Nawałkę do reprezentacji Polski, i że ma realne szanse wyjechać z biało-czerwonymi na mundial do Rosji. Fachowy serwis Transfermarkt wycenia go obecnie na 800 tysięcy euro.

źródło: Corriere Dello Sport / Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online