Górnik chce zatrzymać Mateusza Wieteskę ()

Latem Górnik straci kilku ważnych piłkarzy, więc tym bardziej chce zatrzymać w klubie podstawowego obrońcę – Mateusza Wieteskę.
W obecnych rozgrywkachWieteska strzelił już dla Górnika siedem goli. Najpierw dobrze sobie radził na pozycji stopera, ale gdy wiosną zaistniała potrzeba, przeniósł się na prawą obronę i również tam nie zawodził. Ma za sobą bardzo udany sezon, trener Marcin Brosz nadal na niego liczy, jednak latem może znowu stać się piłkarzem Legii. Mimo że z zabrzanami ma kontrakt do czerwca 2020 roku, powrót do Warszawy umożliwia specjalny zapis w umowie transferowej między klubami. Wynika z niej, że w każdym oknie transferowym Legia ma prawo go wykupić za kilkaset tysięcy złotych i w takiej sytuacji nie musi pytać Górnika o dodatkową zgodę. Działa tu więc mechanizm podobny do klauzuli odstępnego, ale w Zabrzu optymistycznie zakładają, że na Łazienkowskiej nie będą potrzebować tego zawodnika.
- Mateusz wciąż się rozwija, jest coraz lepszy. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że decyzja o sprowadzeniu go do Górnika była strzałem w dziesiątkę. Świetnie się odnalazł w nowym klubie, więc możliwe, że w nim zostanie, ale nic nie jest jeszcze na sto procent przesądzone – zaznacza Cezary Kucharski, agent piłkarza.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]